اجاره دستگاه نورپردازی

اجاره دستگاه نورپردازی

با مقدار کمی سرمایه گذاری و نصب دستگاه نور پردازی که خوب طراحی شده و ایفکت های صحنه ای که خوب انتخاب شده اند ،می توانید به اجرایتان هیجان و درام زیادی بدهید. اضافه کردن بعد بینایی به موسیقی به اجرایتان درخششی حرفه ای می بخشد که مخاطبان را شیفته می کند. فرقی نمی کند که دنبال نور پردازی برای گروه موسیقیتان، اجرای دی جی، کلوب های شبانه یا مکانی مذهبی باشید در هر حال امروزه دامنه ی گسترده ای از ابزار های نوری وجود دارد که با هر بودجه و هر نوع مکان همخوان هستند.

این اهمیت دارد که بدانید از بکار گیری سیستم نور پردازی چه هدفی دارید. این سوالات را می توانید از خود بپرسید:
  • برای چه محیط ها، اجراها یا مراسمی به نورپردازی احتیاج دارید؟
  • قصد ایجاد کردن چه فضایی را دارید؟ هیجان انگیز، مهیج، رمز آلود، آرامش بخش یا رسمی؟
  • می خواهید نور مکان های بسته را تنظیم کنید یا مکان های سرباز؟
  • آیا به برق متناوب دسترسی دارید؟ چند کابل و چند آمپر نیاز دارید؟
  • در حال حاضر چه تجهیزات نورپردازی در اختیار دارید؟
  • مکانی که در آن قصد اجرا دارید آیا دستگاه نورپردازی دارند یا نه؟
  • چه کسی وظیفه ی نصب و کنترل نور را به عهده می گیرد؟
مقایسه ی ابزار های نوری معمولی و ال ای دی ها:

معمولا دستگاه ای جدید روشنایی با گرم کردن الکتریکی یک سیم یا فرستادن تخلیه ی الکتریکی به وسیله ی گاز یا پلاسما برای به وجود آوردن نور مصنوعی کار می کنند. نور های رشته ای انواع مختلفی از لامپ های خانگی تا چراغ های قدرتمند هالوژنی دارند. معمول ترین نوع روشنایی تخلیه ای نور های فلورسنت هستند. در حالی که هر دو نوع این نور هادر همه ی تجهیزات نور پردازی یافت می شوند، در چند سال گذشته تکنولوژی نور های ال ای دی ها انقلاب گسترده ای در این زمینه به وجود آورده است. رشته های ال ای دی ازان تر معمولا ال ای دی های کوچک تر و کم قدرت تر دارند در حالی که رشته های بزرگ تر دیود های یک تا سه واتی دارند. برای ابزار ها کوچک از رشته های ال ای دی کوچکتر که بین ۵ تا ۱۰ میلی متر هستند، استفاده می شود یک دیود ۱۰ میلی متری خیلی روشنایی بیشتری نسبت به ال ای دی ۵ میلی متری دارد.

ال ای دی ها یا همان دیود هایی که نور را منتشر می کنند ،انقلابی در همه ی زمینه های وبسته به نور از روشنایی اتومبیل ها و خانه ها تاحتی چراغ قوه های ساده به وجود آورده اند. رشته های به هم چسبیده ی ال ای دی برای روشنایی صحنه و افکت نور مناسب هستند. گروه های موسیقی معروفی مانند ردیوهد در کنسرت های خود از نور ال ای دی استفاده می کنند.

اجاره رقص نور

مزایای ال ای دی ها

مصرف انرژی:

رشته ها و ایفکت های ال ای دی برق خیلی کمتری از لامپ های رشته ای مصرف می کنند. علاوه بر مزایای غیر قابل انکار محیطی ال ای دی ها، در برق محدود خوب عمل می کنند. رشته های برق معمولی مصرف برق زیادی دارند اما شما می توانید تعداد زیادی رشته ی ال ای دی را حتی به برق ۲۰ آمپری وصل کنید.

گرما:

ال ای دی ها در برابر مزایای زیادی که دارند، مقدار کمی گرما تولید می کنند. و احتمال خراب شدن و سوختن وسایل نزدیکشان کم است در حالی که در لامپ های نئونی این خطر وجود دارد.

تنوع رنگ:

نورپردازی و ایفکت بسیاری از صحنه ها از مجموعه ی ال ای دی های قرمز، آبی و سبز به وجود می آید. مانند تلویزیون ها و کامپیوتر های جدید این سه رنگ با هم مخلوط می شوند و می توانند ۱۶٫۷ میلیون رنگ به وجود آورند. وجود ال ای دی سفید باعث می شود بتوانید گرمای نور را کنترل کنید. این تنوع رنگ توانایی نور پردازی صحنه را افزایش می دهد.

کنترل عدم تاری:

با توجه به این که در نور مدار ساخته شده است، شدت نور رشته های ال ای دی به طور مستقیم می توانند زمانی که به طور مستقل استفاده می شوند کنترل کنند. زمانی که نور ها و ایفکت های ال ای دی به عنوان قسمتی از سیستم استفاده می شوند می توانند کنترل کننده های دی ام ایکس را تار کنند بدون اینکه از تار کننده های دیگری استفاده کنند.

ماندگاری:

طول عمر نورپردازی ال ای دی ها خیلی بیشتر از لامپ های عادی است. همچنین از آن جا که لامپ های شکننده در رشته های ال ای دی وجود ندارند آن ها ماندگاری بیشتری دارند و در حمل و نقل و نوسان برق آسیب نمی بینند.

توانایی دیده شدن در نور روز:

ال ای دی ها در نور روز بهتر دیده می شوند و برای استفاده در فضای آزاد مناسب هستند.

⇐ به کانال تلگرام اجاره یاب بپیوندید(لطفاً ♥♥)

نویسنده مطلب: اجاره یاب

"اجاره یاب" سامانه جامع اجاره کالا و خدمات - http://ejarehyab.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *