4000w_follow_light_yc003__634592172233404142_1

اجزای سیستم های نورپردازی(بخش دوم)

در نوشته ی قبل  برخی از اجزای سیستم نورپردازی را با یکدیگر بررسی کردیم. در ادامه با اجزای بیشتر آشنا می شویم:
۱۰-فلش(FLASH)

نوعی سیستم نور پردازی می باشد که همانند فلش دوربین نور را بصورت منقطع در فاصله های زمانی خیلی کوتاه انتشار می دهد،با استفاده از فلش شما تصور می کنید افراد بر روی استیج به صورت آهسته در حال حرکت هستند.

۱۱-فلت(FLAT)

نوعی لامپ مدادی بوده جهت ایجاد روشنایی محیط استفاده می شود.در زمان هایی که تجهیزات نورپردازی خاموش می باشد از فلت ها جهت تامین نور مراسم استفاده می کنند.

۱۲-پرده ال ای دی( LED Curtain Lights)

نوعی پارچه ی مخملی که در آن دیود های ریز نوری کار شده است که توسط یک کنترولر می توان افکت ها و طرح های مختلفی را به نمایش گذاشت.با توجه به پیش زمینه تاریک این پرده ها حالت ستاره ای را ایجاد می کنند.

پرده led | اجاره رقص نور | اجاره یاب

۱۳-ال ای دی کف(LED FLOOR)

نوعی از LEDپنل ها می باشد که دارای صفحه ی قوی و مقاوم در برابر ضربه و فشار برای ایجاد طرحی زیبا بر روی استیج مورد استفاده قرار می گیرد.عمده استفاده از این وسیله جهت شو های لباس،پیست رقص و هرجایی که قصد زیباسازی کف سالن را داشته باشند.

ledfloor | اجاره رقص نور | اجاره یاب

۱۴-میکسر-DMX

DMX یک کنترلر جهت مدیریت تجهیزات نورپردازی می باشد.هر کدام از تجهیزات نورپردازی را که قابلیت اتصال به DMX ها را داشته باشند می توان با این وسیله کنترل و مدیریت نمود.به عنوان مثال با DMX ها عمل تولید بخار،تغییر افکت،کم و زیاد شدن نور ها،تغییر جهت و شکل لیزر ها را می توان انجام داد.

دی ام ایکس | اجاره رقص نور | اجاره یاب

۱۵-پایه T

پایه ای Tشکل است که تجهیزات نور پردازی بر روی آن نصب می شود.البته تجهیزاتی همچون مووینگ ها که وزن نسبتا سنگینی دارند را بر روی این پایه ها نمی توان قرار داد و بیشتر لیزر ها و افکت ها را بر روی این پایه ها نصب می کنند.

۱۶-سازه

نوعی اسکلت خرپاشکل می باشد که جهت نصب تجهیزات نور و صدا مورد استفاده قرار می گیرد.سازه ها از پایه ها ی Tشکل مقاوم تر بود ه و در شکل ها و مدل های مختلف می توان آن را مونتاژ نمود.استفاده از سازه ها جلوه زیباتری نیز بر سیستم های نورپردازی می دهد.(به پست آشنایی با سازه های فلزی مراجعه کنید)

۱۷-برف ساز(Snow Machine)

از این دستگاه جهت ایجاد برف مصنوعی در جشن ها استفاده می شود.

۱۸-حباب ساز(Bubble Machine)

از این دستگاه برای ایجاد حباب استفاده می شود که در کنار سایر وسایل نور پردازی جلوه ی خاصی به مراسم شما می دهد و بیشتر برای جشن های عروسی،جنگ ها،کنسرت ها،مراسم افتتاحیه و… مورد استفاده می گیرد.

۱۹-کاغذ پرت کن(Cannon Machine)

با کمک این دستگاه می توان کاغذ های رنگی خرد شده ی کوچک به هوا پرتاب کرد که باعث هر چه زیباتر شدن مراسم شما می شود موارد استفاده آن نیز بیشتر برای عروسی ها،کنسرت ها،مراسمات افتتاحیه،جنگ ها و… می باشد.

۲۰-ال ای دی پار واش( LED PAR Wash)

بیشتر برای رنگ آمیزی محیطی استفاده می شود زمانی که شما قصد داشته باشید کل محیط را به یک رنگ خاص در بیاورید از این دستگاه استفاده می شود.

⇐ به کانال تلگرام اجاره یاب بپیوندید(لطفاً ♥♥)

نویسنده مطلب: اجاره یاب

"اجاره یاب" سامانه جامع اجاره کالا و خدمات - http://ejarehyab.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *