20168716141864680a

استارتاپ هندی که وسایل خانه را اجاره می دهد!

ماهی مالهورتا از زمان دانشجویی اش می گوید؛ زمانی که تازه به شهر بنگلور آمده بود. «به محض رسیدن به فرودگاه به پانسیونی که دانشگاه برایم تعیین کرده بود رفتم، دیدم اصلا نمی توانم محیطش را تحمل کنم. در و دیوار کثیف، سقف کوتاه، سرویس بهداشتی تهوع آور، اتاق ها کوچک و این شد که همان موقع تصمیم را گرفتم؛ اینجا نمی مانم!» همان روز به چند آژانس های املاک سر زدم و پس از بگو مگوهای بسیار با صاحبخانه ها بالاخره آپارتمانی کوچک اجاره کردم. به پانسیون رفتم و دو چمدان لباس و کتاب هایم را کشان کشان به خانه آوردم.

آن شب با خیالِ خوشِ هیچ جا خانه ی آدم نمی شود، لابه لای لباس ها و کتاب هایم خوابیدم. روز بعد نزدیک های ظهر چهار مرد در حال نصبِ تختِ کویین سایزم بودند، دو نفر یخچال را بالا آوردند و در آشپزخانه میزانش کردند، یک نفر در حال چیدن مبلمان هال بود و من لبخند به لب نگاهشان می کردم. نیم ساعت بعد خانه خالی و بی روحم به جای دنجی برای زندگی دانشجویی ام تبدیل شد. تا دیروز نگرانِ خریدنِ وسایلِ خانه بودم، چون همه پولم را برای اجازه آپارتمان داده بودم. امروز خوشحال از اینکه می توانم وسایلِ راحتی زندگی را داشته باشم آن هم فقط با ماهی ۳۷ دلار! زندگی روی خوشش را به من نشان داد. هر ماه ۳۷ دلار بابت اجاره وسایل می دهم اما زندگی دانشجویی (که به زعم بسیاری زندگی بخور و نمیر است) برایم به زندگی لوکس و شیک تبدیل شده است.

این حرف های یکی از مشتریان شرکتِ Furlenco است. موهان کریمپانا موسس این استارت آپ درباره شرکتش می گوید: «به نظرم همه مردم لیاقت زندگی مدرن را دارند، ما برای رشد فرهنگ کشورمان قدمی کوچک برداشته ایم.»

اجاره وسایل--اجاره یاب
شرکت Furlenco در حال حاضر ۶۰۰۰ مشتری دارد. این شرکت وسایلِ زندگی را به صورت اجاره ای در اختیار مردم قرار می دهد. نیازی که امروزه خیلی از ما داریم، به خصوص زمانی که قرار است فقط چند ماه در شهر دیگری زندگی کنیم.

Furlenco بیشتر به دردِ افرادی مثل ماهی مالهورتا می خورد؛ کسانی که به شهرهای مختلف برای کار یا تحصیل می روند و نمی خواهند دائم وسایل شان از این شهر به آن شهر ببرند.
البته از زاویه دیگر هم می شود به مزایای این شرکت نگاه کرد. اگر دور و برتان را نگاه کنید احتمالا کسی را بشناسید که هر سال وسایلش را عوض می کند. تصور کنید به جای اینکه هر سال هزینه زیادی بابت خرید مبلمان کنید، با مبلغِ خیلی کمتر مبلمانِ مورد علاقه تان را در خانه داشته باشید. رویایی نیست؟

شرکت اجاره وسایل فورلنکو در سال ۲۰۱۵ تاسیس شد و به خاطر ایده جالبی که داشت به سرعت بین مردم جا افتاد. فورلنکو بر اساس نیازهای مشتریان چند نوع پکیج مختلف ارائه می کند. مثلا پکیج اتاق خواب شامل: یک تخت کوین سایز، تشک، پتو، ملافه، متکا، میز مطالعه، چراغ مطالعه، یک صندلی، یک سبد حصیری و یک کمد کوچک است. هزینه این پکیج ماهانه ۳۳ دلار(۲۲۵۰ روپیه) است.
در پکیجی دیگر که آن را «پکیج سرگرمی» نامگذاری کرده اند وسایلی همچون: یک مبل سه نفره راحتی، یک میز وسط، یک دستگاه تلوزیون ۳۹ اینچ LED، یک آپاژور، یک قالیچه، یک یخچال ۸۰ لیتری و دو عدد کوسن قرار دارد. این پکیج با همه این وسایل ماهانه ۳۷ دلار یا ۲۴۹۹ روپیه اجاره می شود.
شاید برای تان سوال پیش آمده باشد که این شرکت وسایلش را از کجا تهیه می کند. شرکت برای اینکه به مشتریانش اطمینان بدهد که وسایل دست دوم یا کهنه نیستند، تمام مراحل ساخت، از طراحی تا تولید را انجام می دهد.
بعد از هر بار استفاده از وسایل، شرکت آنها ار دوباره به کارگاه هایش می فرستد تا اگر عیب و ایرادی دارند برطرف شوند.

اجاره وسایل--اجاره یاب
به عنوان مزایای جانبی که شرکت برای مشتریانش در نظر گرفته است می توان به رایگان بودن هزینه جابه جایی اشاره کرد. اگر مشتری در طول قراردادش، محلِ زندگی اش را به هر دلیلی تغییر دهد، شرکت بدون گرفتن هزینه های اضافی وسایل را به رایگان به محل جدید انتقال می دهد.
شرکت فورلنکو در حال حاضر در سه شهر بنگلور، بمبئی و پونا به مشتریانش خدمات ارائه می دهد.

منبع: بانکی دات آی آر

***************************************************************************************************************

در ایران هم وبسایت اجاره یاب این امکان رو فراهم کرده که هر چیزی رو که برای مدت محدودی نیاز دارید بتونید با کمترین هزینه به اجاره بگیرید. بعلاوه وسایلی رو که چند وقتی شده ازش استفاده نمی کنید ولی نیازش دارید و دوست ندارید بفروشید، رو به اجاره بدید و درآمد کسب کنید.

 به کانال تلگرام اجاره یاب بپیوندید(لطفاً ♥♥)

نویسنده مطلب: اجاره یاب

"اجاره یاب" سامانه جامع اجاره کالا و خدمات - http://ejarehyab.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *