اجاره یاب

اصلی ترین مشخصات لنز دوربین

دیافراگم:

یکی از اصلی‌ترین مشخصات لنز است که می‌بایست در اجاره لنز مورد توجه قرار گیرد. دیافراگم در بهترین حالت به شما می‌گوید که چه میزان نور از طریق لنز به سنسور می‌رسد. در حقیقت بدین معنی که شما می‌توانید در وضعیتی که نور کمی وجود دارد می‌توانید به عکاسی ادامه دهید بدون آنکه بر اثر لرزش دوربین تصاویر تار شود. هر چه دیافراگم کوچکتر باشد نور بیشتری به دوربین وارد می شود. با این حال در لنزهای زوم دو عدد دیافراگم وجود دارد. عدد کوچکتر نشان دهنده میزان نوری است که شما با زاویه دید گسترده‌تر دریافت می‌کنید در حالی که عدد بزرگتر نشان‌دهنده میزان نوری است که در حداکثر زوم خواهید داشت.

اجاره لنز(اجاره یاب)

فاصله کانونی:

نکته مهمی در انتخاب لنز که باید مورد توجه قرار گیرد فاصله کانونی است. فاصله کانونی به فاصله بین لنز و حسگر تصویر در شرایطی که سوژه عکاسی در فوکوس است گفته می‌شود. لنزها بر حسب فاصله کانونی خود متفاوت هستند.

اجاره لنز(اجاره یاب)

تثبیت کننده تصویر:

یکی از تکنیک‌های کاهش تاری تصویر که بواسطه حرکت دوربین ایجاد می‌شود را تثبت تصویر می‌گویند. به عبارتی در دوربین های عکاسی, لرزش دوربین خصوصاً در سرعت شاتر کم و یا لنزهای با فاصله کانونی زیاد مشکل ساز خواهد شد. بنابراین یکی از برجسته‌ترین مشخصات لنز که می بایست در اجاره لنز و انتخاب لنز بدان توجه داشت این گزینه است.

⇐ به کانال تلگرام اجاره یاب بپیوندید(لطفاً ♥♥)

نویسنده مطلب: اجاره یاب

"اجاره یاب" سامانه جامع اجاره کالا و خدمات - http://ejarehyab.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *