1

اصول انتخاب و چیدمان لوازم کرایه ای

بی شک برای برگزاری مراسم و مجالس مختلف خود در منزل و یا حتی محیطی نیازمند دریافت خدمات از شرکت‌های اجاره آنلاین می‌باشید. بهره‌گیری از خدمات این شرکت‌ها هم مقرون به صرفه بوده و هم به شما در برگزاری هرچه باشکوه‌تر مجالس کمک می‌کند. شما می‌توانید از خدماتی نظیر کرایه ظروف، اجاره میز و صندلی و حتی اصول چیدمان حرفه‌ای و تشریفاتی استفاده نمایید. مسلماً استفاده از ظروف کرایه ای و میز و صندلی کرایه ای برای شما هزینه بسیار کمتری را در پی خواهد. قطعاً مراسم و مجالس گوناگون مستلزم بهره‌مندی از خدمات مجالس و کرایه لوازم مختلف می‌باشند، با این حال ما قصد داریم شما را با عمده‌ترین لوازم و ابزار ضروری چنین مجالسی آشنا سازیم. از ضروری‌ترین خدمات و لوزامی که شما بدان‌ها نیاز دارید می‌توان به ظروف کرایه، میز و صندلی کرایه‌ای و اشاره کرد.

کرایه ظروف:

بی شک ظروف کرایه‌ای یکی از مهم‌ترین مواردی است که برای برپایی مجالس و مراسم خود بدان نیاز داریم. بسته به نوع مراسم، حجم مهمان‌ها و بودجه افراد می‌‌توان از ظروف کرایه‌ای مختلف استفاده کرد. ظروف کرایه‌ای شامل ظروف سیلور، چینی، بلور مدرن و کلاسیک و .. می‌باشد که بسته به نوع انتخاب شما لیست قیمت ظروف کرایه‌ای متفاوت خواهد بود. شما می‌توانید بسته به نیاز خود انواع ظورف از جمله ظروف سرو غذا، قاشق و چنگال، کارد و لیوان را کرایه نمایید.

کرایه میز:

میز کرایه‌ای، گزینه‌های متعددی برای انتخاب میز وجود دارد. برای ناهارهای رسمی و یا رویدادهایی چون نشست‌های رسمی ، میزهای بزرگ مدور و یا میزهای مستطیل شکل مناسب می‌باشند. در رویدادهایی چون جلسات شرکت احتمالاً استفاده از میزهای پذیرایی کوتاه مطلوب خواهد بود. در مجالس نه چندان رسمی احتمالاً میز و نیمکت‌های بزرگ و مشترک برای مهمانان در نظر گرفته می‌شود. انتخاب میز و صندلی کرایه‌ای اغلب بسته به گزینه محل برگزاری و نوع مراسم متفاوت خواهد بود. طراحی چیدمان میز را به گونه ای انتخاب کنید که بتوانید از فضای ارائه شده بهتر بهره‌مند گردید.

قغت3

کرایه صندلی ها:

انتخاب نوع صندلی اغلب به صورت حسی و شهودی است ، اغلب میزهای بزرگ و مشترک را با نیمکت و میزهای پذیرایی کوتاه را با صندلی‌های بلند موجود در کافه‌ها کنار هم می چینند. برای جلسات و مراسم‌های طولانی مدت، صندلی‌های تاشو انتخابی مقرون به صرفه محسوب می‌شوند، اما می توانید برای راحتی و آسایش مهمانان از صندلی‌های دارای تشکچه و بالشتک استفاده نمایید. برای مجالس مجللی چون مراسم عروسی و رویدادهای مرتبط با شرکت، صندلی‌های مجلل طلایی انتخابی محبوب و برازنده‌ای خواهد بود. همان گونه که پیشتر اشاره کردیم انتخاب میز و صندلی کرایه‌ای بسته به نوع مراسم و محل برگزاری آن متفاوت خواهد بود.

چیدمان حرفه ای و تشریفاتی:

از دیگر نکاتی که می‌بایست در برگزاری هر چه بهتر مجالس خود بدان توجه نمایید اصول چیدمان حرفه‌ای و تشریفاتی است. نحوه چیدمان ظروف و میز و صندلی در مجالس و مراسم گوناگون امری حیاتی محسوب می‌شود. تعداد ظروف و نحوه چیدن آن روی میز بسته به نوع غذایی که می‌بایست سرو شوند و همچنین رسمی یا غیر رسمی بودن مراسم متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال بشقاب و کارد و چنگال می‌بایست برای هر نفر در دو طرف ظرف وی چیده شود. کارد از لبه تیز خود سمت راست بشقاب قرار می‌گیرد. قاشق نیز سمت راست بشقاب قرار می‌دهیم و چنگال سمت چپ قرار می‌گیرد. و مواردی از این دست که رعایت آنها به برگزاری مراسم لوکس شما کمک شایانی می‌کند. همانگونه که پیش‌تر بدان اشاره کردیم چیدمان میز و صندلی نیز به میزان فضایی که در اختیار دارید بستگی دارد.

مبلمان:

اکثر طراحان هم در مراسم های داخل فضای باز و هم مراسم داخل خانه از مبلمانی از قبیل نیمکتها، صندلی و میزهای عسلی استفاده می‌کنند. قطعاتی را انتخاب کنید که مکمل طرح زمینه مراسم شما باشد و از بافت های مختلف برای علایق بصری استفاده نمایید. مبلمان باید بر اساس نوع مراسم و مهمتر از آن بر اساس اندازه محل گنجانده شود.

رومیزی:

علاوه بر ظروف کرایه‌ای و میز و صندلی کرایه‌ای از دیگر مواردی که برای برگزاری هرچه بهتر جشن ها ضروری ست انتخاب رومیزی است. رومیزی‌ها را می‌بایست بر اساس طرح زمینه مثلاً پالت رنگ، الگو، و یا چیزی پیچیده تر از این موارد انتخاب شود. صرفاً به رنگ رومیزی ها توجه نکنید بلکه به جنس آن نیز فکر کنید. برای یک پارتی در فضای باز احتمالا جنس پلی‌کتان مناسب خواهد بود، اما بهتر است در جشن تعطیلات شرکت از رومیزی و دستمال‌های ساتن استفاده شود .

4عن

دکور:

دکور یکی از شخصی‌ترین صحنه‌ها در برنامه ریزی مراسم محسوب می‌شود. وسایل روشنایی، پرده‌ها و پارچه‌های تزئینی، دکوری‌های دیورای، آذین مرکزی، و موارد دیگر همگی می‌بایست منعکس کننده رویداد فوق و تصمیمات مبتنی بر طرح زمینه باشند.

  به کانال تلگرام اجاره یاب بپیوندید(لطفاً ♥♥)

نویسنده مطلب: اجاره یاب

"اجاره یاب" سامانه جامع اجاره کالا و خدمات - http://ejarehyab.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *