1130642401

انواع کنسول‌ بازی از سال ۱۹۶۷ تا ۲۰۱۷

کنسول بازی راه‌های طولانی را طی کرد تا به شکل‌های امروزی برسد. ما اکنون می‌توانیم با اجاره کنسول بازی، بازی‌هایی با کیفیت سه بعدی انجام دهیم و در خانه با خیال راحت بازی کنیم. در هر یک از کنسول‌های بازی که در زمان خود بهترین کنسول بازی محسوب می‌شد، تغییراتی بزرگ و کوچک ایجاد شد که در نهایت به شکل کنسول‌های امروزی درآمد. رقابت بسیار زیادی بین شرکت‌های بازی‌های ویدیویی و سازندگان کنسول بازی وجود داشت و این رقابت باعث شده تا بازی‌ها و کنسول‌ها به این کیفیت برسد.

سال ۱۹۶۷

اجاره کنسول(اجاره یاب)

اولین کنسول بازی که ارائه شد، به شکل جعبه‌ی مستطیلی چوبی بزرگی بود که دو کنترل برای بازی داشت و اسمش جعبه‌ی قهوه‌ای بود. توسط رالف بائر اختراع شد. به این دستگاه لقب پدر بازی‌های ویدیویی می‌گویند. با اجاره کنسول بازی جعبه قهوه‌ای مردم می‌توانستند آن را به هر دستگاهی وصل کنند. این دستگاه در زمان خود بهترین کنسول بازی محسوب می‌شد که تنها دارای ۶ بازی بود.

سال ۱۹۷۲

کنسول بازی(اجاره یاب)

نمایش جعبه قهوه‌ای باعث شد تا تکنولوژی در سال ۱۹۷۲ اولین کنسول رسمی خانگی را تولید کند که اسم آن مگناوکس بود. اجاره کنسول بازی مگناوکس که در زمان خود بهترین کنسول بازی بود، بسیار مرسوم بود. بازی‌های اولیه بهترین کنسول بازی سال ۱۹۷۲ بی‌صدا و بی کیفیت بودن و با توجه به اجاره کنسول بازی امروزی، کیفیت آن برای بسیار عجیب غریب و غیر قابل تحمل است.

۱۹۷۵ تا ۱۹۷۷

دستگاه آتاری(اجاره یاب)

دستگاه‌های آتاری در سال ۱۹۷۳ وارد بازار شدند اما زیاد مورد توجه واقع نشد. آتاری در سال ۱۹۷۵ معروف شد. در همان سال مگناوکس اجاره کنسول بازی با ویژگی‌های به روزتر را راه انداخت. مگناوکس در هر به روز رسانی روی بهترین کنسول بازی خود، بهتر از قبل می‌شد و در هر کدام از ورژن‌های کنسول بازی تعداد محدودی بازی قرار داشت. در این دوران آتاری و مگناوکس در ارائه بهترین کنسول بازی با هم رقابت داشتند. در این میان دو شرکت دیگه هم پیدا شدند که در ارائه بهترین کنسول بازی با آتاری و مگناوکس رقابت کنند. فیرچالد و RCA و کولکو در ارائه اولین محصول خود موفق بودند که در آن بازی های ویدیویی رنگی و با کیفیت بالاتر ارائه شده بود.

سال ۱۹۷۸ تا ۱۹۸۰

اجاره کنسول بازی(اجاره یاب)

نینتندو، شرکتی بود که نقش اصلی را در صنعت بهترین کنسول بازی، بازی می‌کرد و اولین سری بازی‌های خود را از سال ۱۹۷۷ تا ۱۹۷۹ ارائه داد. با وجود تلویزیون‌های رنگی، اجاره کنسول بازی با ویژگی‌های جدید مرسوم شد. این مدل بازی‌ها تا مدت‌ها فقط در ژاپن بود. در این سال‌ها در کنسول بازی، تازه وارد‌هایی به این عرصه وارد شدند که با شکست رو به رو شدند. در این میان سه شرکت مگناوکس و آتاری و کولکو به رقابت ادامه دادند. کولکو بهترین کنسول بازی برای رانندگی و فوتبال و تیراندازی را ارائه داد. مگناوکس هم به روز رسانی در کنسول بازی انجام داد و تنوع خوبی در مدل های کنسول‌های خود ایجاد کرد. آتاری هم بهترین کنسول بازی خود را با گرافیک بهتر و بازی‌های جالب‌تر ارائه داد.

۱۹۸۱ تا ۱۹۸۵

کنسول بازی(اجاره یاب)

عصر طلایی مربوط به بهترین کنسول بازی در این دوران است. تکنولوژی کنسول بازی پیشرفت زیادی کرد زیرا میزان اختراعات به شکلی چشمگیر افزایش پیدا کرد. در این دوران بازی‌های جدید و کلاسیکی وارد عرصه‌ی صنعت بهترین کنسول بازی می‌شود مثل بازی‌های فاینال فانتزی، ماریو بروس و…. . اولین کنسول سگا SG-1000 بود که در سال ۱۹۸۳ ارائه شد. دستگاه سگا تا وقتی که وارد آسیا نشد، شناخته نشده بود و در جنوب آمریکا هیچ وقت استفاده نشد. در این دوران کولکو که نتوانست با کنسول‌های جدید رقابت کند از دور رقابت خارج شد و کنسول بازی خود را در این دوره یکبار دیگر ارائه داد. در واقع در این دوران با ارائه بازی‌های جدید با کیفیت بهتر رقابت بین دو شرکت سگا و نیس بیشتر شد زیرا که بازار کنسول بازی در دست این دو شرکت بزرگ بود. بهترین کنسول بازی متعلق به این دو شرکت بود.

۱۹۸۶ تا ۱۹۹۰

اجاره کنسول بازی(اجاره یاب)

در این سال‌ها که رقابتی اساسی بین سگا و نیس برقرار است. سگا با دستگاه جدید مگادرایو وارد عرصه می‌شود. دو سال بعد، نیس بهترین کنسول بازی آن سال‌ها را وارد عرصه می‌کند که اسم آن را SNES گذاشت. آتاری هم در این دوران که در حال خروج از عرصه کنسول بازی بود، کنسول جدیدی یعنی آتاری ۷۸۰۰ را وارد بازار می‌کند که در آن بازی‌های قدیمی با کیفیت بالاتری نمایش داده شده است.

SNR Neo Geo شرکت جدیدی بود که بازی‌هایی با سایز بزرگ‌تر و حجیم‌تر را وارد عرصه کرد و گرافیک نسبتا بالاتر رفت. به همین دلیل اولین و بهترین کنسول بازی این شرکت در آن سال‌‌ها مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفت.

۱۹۹۱ تا ۱۹۹۳

اجاره بازی(اجاره یاب)

برای اولین بار در این سال‌ها از دیسک‌های فشرده شده بازی استفاده می‌شد. در نتیجه ظرفیت کنسول بازی در بازی‌های ویدیویی افزایش یافت. گرافیک دو بعدی به گرافیک سه بعدی تغییر یافت و سی دی‌های بازی روانه بازار شد. پلی استیشن شرکت سونی هم در این سال‌ها دست به کار شد و پلی استیشن را وارد بازار کرد.

۱۹۹۴ تا ۱۹۹۷

قیمت اجاره کنسول بازی

در این سال‌ها شرکت‌ها در کنسول بازی در حال به روز رسانی بودند و کنسول‌های بازی سی دی خور را به روز رسانی می‌کردند. به پشتوانه این افزایش کیفیت قیمت کنسول‌ها هم افزایش یافت و قیمت سی دی بازی هم رو به افزایش بود. در این زمان شرکت‌های جدیدی نظیر اپل با کنسول‌های جدید خود وارد عرصه‌ی دنیای کنسول‌ها شد.

۱۹۹۸ تا ۲۰۰۴

اجاره بازی(اجاره یاب)

در این سال‌ها بهترین کنسول بازی دارای بازی‌های آنلاین بود و سگا نسبت به بقیه پیشروتر بود. در سال ۲۰۰۰ سونی پلی استیشن ۲ خود را وارد بازار کرد و در سال ۲۰۰۱ شرکت مایکروسافت هم وارد عرصه کنسول بازی شد.

از سال ۲۰۰۵ تا امروز

اجاره بازی(اجاره یاب)

در نهایت شرکت سونی پلی استیشن ۳ و۴ را وارد بازار کرد. کنسول بازی جدید که با اسکن فرد و با استفاده از لنز و دوربین، خود فرد باید با حرکات بدن بازی کند که از بهترین کنسول بازی این دوران است. آتاری و کولکو، سگا و نیس از دور رقابت خارج شدند. بازی‌هایی با کیفیت بالا روی کار آمده است و بهترین کنسول بازی امروزه مربوط به کنسولی است که بیشترین حافظه و رم را دارد و قابلیت پردازش آن بالا است.

⇐ به کانال تلگرام اجاره یاب بپیوندید.

نویسنده مطلب: اجاره یاب

"اجاره یاب" سامانه جامع اجاره کالا و خدمات - http://ejarehyab.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *