اجاره تلویزیون شهری

بررسی دقیق قبل از اجاره تلویزیون شهری

تلویزیون شهری چیست؟

حتما تا به حال مجبور شده‌اید که چند دقیقه‌ای برای سبز شدن چراغ قرمز بر سر یک چهار راه شلوغ و پر رفت و آمد صبر کنید. یکی از چیزهای که در این مدت توجه شما را به خود جلب می‌کند، تصاویر متحرکی است که روی یک تابلوی بزرگ در این مکان نمایش داده می‌شود. نمایش این تصاویر تبلیغاتی برای اکثر شرکت‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است زیرا به‌راحتی و در مدت زمان کوتاهی محصولات و ویژگی‌هایش را به دیگران معرفی می‌کنند. تلویزیون شهری همان تابلوی بزرگی است که این کار را به‌راحتی انجام می‌دهد.

همچنین در استادیوم‌های بزرگ که مملو از تماشاگران پرشور است نمایش زمان باقی‌مانده از مسابقه، نمایش لحضه به لحضه‌ی اطلاعات و نتایج آن برای هر دو طرف بسیار اهمیت دارد. نصب تلویزیون شهری بزرگ در این مکان می‌تواند روئیت تمام اطلاعات را ممکن سازد.

چرا اجاره تلویزیون شهری؟

علاوه بر رسانه‌های مختلفی نظیر رادیو، تلویزیون و اینترنت، تلویزیون‌های شهری می‌توانند به‌عنوان وسیله‌ای مناسب جهت معرفی محصولات و انجام تبلیغات به‌کار روند. با این کار می‌توان از زمان‌های عبور و مرور مردم در خیابان‌ها برای این کار استفاده کرد تا بدون هیچ‌گونه اتلاف وقت به هدف مورد نظر رسید. قرار گرفتن آن‌ها روی پایه‌های بزرگ یا حتی نصب آن‌ها روی ساختمان‌های بزرگ، استفاده کردن از آن‌ها را نیز بسیار آسان‌تر ساخته است.

کرایه تلویزیون شهری

اجزای تشکیل دهنده‌ی تلویزیون شهری چیست؟

تلویزیون شهری را بیشتر به نام تلویزیون LED می‌شناسند زیرا تمام تصاویری که روی این تلویزیون بزرگ دیده می‌شود، توسط LED‌های کوچکی با رنگ‌های مختلفی و در فواصل متفاوت در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند، نمایش داده می‌شود. اجزای هر تصویر که روی تلویزیون نمایش داده می‌شود از یک سری پیکسل تشکیل شده است. تلویزیون‌های شهری دو نوع ساختار پیکسلی RGB و ۲RGB دارند. در نوع اول که RGB نام دارد هر پیکسل از ۳ عدد LED با رنگ‌های قرمز، سبز و آبی ساخته می‌شود اما در نوع دوم یا ۲RGB هر پیکسل از ۴ عدد LED تشکیل شده است. این ۴ عدد، ۲ عدد LED قرمز رنگ و ۲ عدد LED سبز و آبی را شامل می‌شود. قرار گرفتن این LEDها با رنگ‌های مختلف و ترکیب نورهای آن‌ها تصویری با رنگ‌های کامل را به‌وجود می‌آورد.

اجاره تلویزیون شهری

چه نکاتی را باید به‌هنگام خرید یا اجاره تلویزیون شهری در نظر گرفت؟

۱- کیفیت تصاویر تشکیل شده
مطمئنا هر چه کیفیت تصاویر تشکیل شده بیشتر باشد، توجه مشتریان را بیشتر می‌تواند به خود جلب کند. اما چه عامل یا عواملی در بالا بردن کیفیت تصاویر موثر است؟

«دات پیتچ» (Dot Pitch) عاملی مهم و تعیین‌کننده است. دات پیتچ را به‌عنوان عامل فاصله‌ی بین پیکسل‌ها معرفی می‌کنند. اگر بخواهیم نگاهی دقیق‌تر داشته باشیم، دات پیتچ دقیقا فاصله‌ی مرکز تا مرکز دو پیکسل مجاور است که بر حسب میلی‌متر اندازه‌گیری می‌شود. هر چه این عدد کوچکتر باشد، کیفیت تصاویر نمایش داده شده بالاتر می‌رود. به عنوان مثال، P8 به‌معنای فاصله‌ی ۸ میلی‌متری بین دو پیکسل مجاور در تلویزیون شهری است.

اجاره تلویزیون

۲- نوع راه‌اندازی
راه‌اندازی تلویزیون‌های شهری به دو صورت «آنلاین» (Online) و «آفلاین» (Offline) نوع آنلاین ابعادی بزرگ دارد که برای راه‌اندازی آن به یک کامپیوتر شخصی نیاز خواهید داشت. در حقیقت هرآنچه که در کامپیوتر پردازش می‌شود در مانیتور بزرگ این تلویزیون نیز نمایش داده می‌شود. نکته‌ی دیگر اینکه برای نمایش تصاویر باید کامپیوتر به‌طور مداوم روشن بماند. اما نوع آفلاین از قبل توسط کامپیوتر برنامه‌ریزی می‌شود و سپس تلویزیون شهری برای ادامه‌ی کار به آن نیاز نخواهد داشت.

قیمت اجاره تلویزیون شهری

۳- کاربرد
یکی دیگر از نکاتی که باید به‌هنگام خرید یا اجاره تلویزیون شهری دقت کرد، کاربرد آن است. همان‌طور که اشاره شد، تلویزیون‌های شهری در معابر عمومی یا در فضاهای بسته همانند ورزشگاه‌ها یا فروشگاه‌های سرپوشیده استفاده می‌شوند. همین استفاده‌ی متفاوت، ویژگی‌های مختلف و در ادامه‌ی آن دو نام Indoor و Outdoor را برای این تلویزیون‌ها به‌وجود آورده است.

همان‌طور که از نام Outdoor مشخص است، از این نوع تلویزیون شهری بیشتر در فضاهای باز شهری مانند چهارراه‌ها، بزرگ‌راه‌ها، فرودگاه‌ها و غیره استفاده می‌شود. این تلویزیون‌ها در برابر آب و ضربه مقاومت خوبی دارند و وجود آفتاب‌گیر روی هر پیکسل موجب نمایش بهتر تصاویر می‌شود. نوع Indoor بیشتر در فضاهای بسته همانند تالار، استادیوم ورزشی، سالن‌های تئاتر و غیره به‌کار می‌رود و برخلاف نوع Outdoor در برابر آب مقاومت نداشته و فاقد آفتاب‌گیر هستند زیرا عملا به آن نیازی نخواهند داشت.

۴- زاویه‌ی دید
از دیگر موارد مهم برای خرید یا اجاره تلویزیون شهری زاویه‌ی دید است. زاویه دید صفحه‌ی این تلویزیون باید به گونه‌ای باشد که اکثر افرادی که با زوایای مختلف به آن نگاه می‌کنند، مطالب و تصاویر روی آن را بتوانند به‌راحتی ببینند. این زاویه‌ی دید در حقیقت زاویه‌ی هر LED است که در حدود ۱۲۰ تا ۱۸۰ درجه است که در تلویزیون‌های مختلف اندازه‌ای متفاوت دارد. هرچه زاویه دید LED بزرگتر باشد، تصویر آن در زوایای بیشتری دیده می‌شود.

تلویزیون شهری

۵- اندازه
یک تلویزیون شهری در ابعاد مختلف ساخته می‌شود اما در این میان کدامیک برای شما مناسب است؟ با توجه به یک قانون کلی هرچه صفحه مانیتور تلویزیون شهری دورتر و سرعت عبور افراد از مقابل آن زیادتر باشد، اندازه‌ی آن نیز باید بزرگتر باشد تا کلمات و تصاویر به‌راحتی دیده شوند. در یک محاسبه‌ی نسبتا دقیق، اندازه‌ی مناسب تلویزیون شهری را از تقسیم میانگین فاصله‌ی دید بر ۱۰ بدست می‌آورند. به‌عنوان مثال اگر فاصله‌ی دید نزدیکترین بیننده ۱۰ و دورترین بیننده ۲۰ باشد، میانگین آن ۱۵ می‌شود. تقسیم عدد ۱۵ بر ۱۰‌، ۱٫۵ است که نشان می‌دهد ۱٫۵ متر مربع از این تلویزیون شهری برای این فاصله‌ی دید مناسب است.

کرایه تلویزیون شهری

۶- شدت نور
یکی دیگر از عواملی که موجی نمایش بهتر تصاویر در تلوزیون شهری می‌شود، شدت نور است. شدت نور با توجه به ساختار پیکسلی در تلویزیون‌های مختلف تغییر می‌کند. شدت نور در تلویزیون‌های نوع RGB بیشترین مقدار و در ۲RGB کمترین مقدار است. هرچه شدت نور بیشتر باشد تصویر روشن‌تر و واضح‌تر نمایش داده می‌شود.

هرچند که برای خرید یا اجاره‌ تلویزیون شهری باید موارد متعددی در نظر گرفته شود اما کاربرد جالب و مناسب آن، این فرصت را برای صاحبان شرکت‌ها به‌وجود می‌آورد تا یکی از راه‌های تاثیرگذار برای فروش محصولاتشان را امتحان کنند. تمام موارد ذکر شده می‌تواند ملاک‌ها و معیارهای مناسبی را برای خرید یا اجاره‌ تلویزیون شهری با امکانات مناسب و متناسب با نیاز افراد به‌وجود آورد.

⇐ به کانال تلگرام اجاره یاب بپیوندید(لطفاً ♥♥)

نویسنده مطلب: اجاره یاب

"اجاره یاب" سامانه جامع اجاره کالا و خدمات - http://ejarehyab.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *