03-1

برگزاری مهمانی با استفاده از ظروف کرایه ای

یکی از قدیمی ترین سنت های مرسوم بین ایرانیان برگزاری مهمانی و میزبانی از آن ها می باشد. در جوامع امروزی سبک های زندگی نسبت به گذشته کمی تغییر کرده است، افراد در آپارتمان های کوچک تری زندگی می کنند و برگزاری مهمانی های بزرگ با تعداد مهمانان زیاد در فضاهای کوچک برای آن ها کمی دشوار شده است. همچنین میزبانی از تعداد افراد زیاد نیازمند داشتن تجهیزات خاصی است که ممکن است این تعداد وسیله و تجهیزات در هر خانه ای پیدا نشود.

به عنوان مثال معمولا هر خانواده ای نهایتا دو دست از ظروف پذیرایی همچون سرویس های چینی، آرکوپال، قاشق چنگال، لیوان و … را در خانه خواهد داشت و در صورتی که تعداد مهمانان از تعداد ظروف پذیرایی بیش تر شود میزبان با کمبود ظرف مواجه خواهد شد. در چنین مواقعی راه حل مناسبی که نظر افراد را به خود جلب می کند ظروف کرایه ای می باشد. زیرا با کرایه ظروف میزبان به راحتی می توانند بر اساس تعداد مهمانان خود هر تعداد از هر ظرف و وسیله ی مورد نیاز را در اختیار داشته باشد.

همان گونه که می دانیم از ظروف کرایه فقط در مهمانی های خانوادگی و در خانه ها استفاده نمی شود. از این ظروف می توان در مراسم و رویدادهایی همچمون جشن تولد، مراسم نامزدی و عروسی، افطاری ها، مراسم ختم و پذیرایی های بزرگ سازمانی مانند پذیرایی وعده غذایی در کنفرانس ها یا مهمانی های هیات مدیره استفاده کرد. این ظروف از تنوع بسیار بالایی در جنس و طرح برخوردار است و شامل تمامی تجهیزات مورد نیاز مربوط به آشپزی و پذیرایی برای برگزاری مراسم و مهمانی می باشد.

کرایه ظرف و ظروف

در همین راستا لازم است به این نکته نیز اشاره شود که هدف اصلی میزبان از برگزاری مراسم جلب رضایت میهمانان خود می باشد. در این رابطه عوامل بسیار زیادی تاثیر گذار هستند که مهم ترین آن ها نحوه ی برخورد و رفتار میزبان، کیفیت غذا و پذیرایی است. البته جالب است بدانید که امروزه طراحی و دکوراسیون محل برگزاری مهمانی هم بسیار حائز اهمیت می باشد. به همین دلیل هماهنگ بودن طرح و رنگ ظروف با محیط می تواند یک هارمونی زیبایی برای مراسم ایجاد کند، که توسط ظروف کرایه به راحتی می توان چیدمان شکیلی از ظروف یک دست و هماهنگ را ایجاد کرد و جلوه زیبایی به میزهای پذیرایی مراسم داد.

کرایه ظروف

البته در بسیاری از مراسم شکیل بودن و یکدست بودن ظروف اهمیت زیادی ندارد و افراد به دلیل صرفه اقتصادی ترجیح می دهند که از ظروف یک بار مصرف به جای ظروف کرایه استفاده نمایند. اما باید این نکته را در نظر گرفت که ظروف یک بار مصرف به دلیل این که از مشتقات نفتی تهیه می شوند در طبیعت تجزیه نخواهند شد و آلودگی های زیست محیطی فراوانی تولید می کنند. همچنین ریختن غذای گرم درون ظرف یک بار مصرف نوعی سم سرطان زا ایجاد می کند که برای سلامتی انسان بسیار خطرناک می باشد. در نتیجه بهتر است فکر استفاده از ظروف یک بار مصرف را از ستان بیرون کنید.

 همان گونه که بیان کردیم پذیرایی از مهمانان در هرگونه رویداد و مراسمی یکی از قدیمی ترین و پر اهمیت ترین سنت های ایرانیان می باشد. پذیرایی مراسم و مهمانی های بزرگ نیازمند داشتن ظروف و وسایل زیادی می باشد. از آن جایی که خرید تمامی تجهیزات، وسایل و ظروف پذیرایی به تعداد بسیار بالا کار معقولانه ای نمی باشد و هزینه های جانبی فراوانی دارد، افراد از ظروف کرایه برای مراسم خود استفاده می کنند در نتیجه می توانند هر تعداد ظرف را در هر زمان و مکانی که می خواهند در اختیار داشته باشند و از مزایای فوق العاده ی آن بهره مند شوند.

 به کانال تلگرام اجاره یاب بپیوندید(لطفاً ♥♥)

نویسنده مطلب: اجاره یاب

"اجاره یاب" سامانه جامع اجاره کالا و خدمات - http://ejarehyab.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *