273g3dhsb_00-ims-en_in

تحلیل و بررسی اجاره تلویزیون های نمایشگاهی

شناخت مزیت ها و معایب تلویزیون هم در خرید تلویزیون ها می تواند کمک کند و هم در اجاره ال سی دی نمایشگاهی،اجاره تلویزیون های پلاسما و اجاره تلویزیون های ال ای دی.

وقتی وارد دنیای تکنولوژی می شوید هر محصول مزایا و قیمت های متفاوتی دارد. برای اینکه بتوانید تصمیم بگیرید اجاره lcd ،اجاره پلاسما و با اجاره led برای مراسم شما بهترین انتخاب است بیایید هر کدام از این سه تلویزیون را مرور کنیم.

تلویزیون های پلاسما اندازه ای بین ۴۲ اینچ(هر اینچ مساوی با ۲٫۵۴ سانتی متر است) تا حداکثر ۶۵ اینچ دارند. البته مدل های بزرگ تری نیز وجود دارند اما بیشتر پلاسماها ی موجود در بازار حداکثر ۶۵ اینچ هستند. بیشتر آن ها۶۰۰ HZ هستند که شبیه به ۱۲۰ یا ۲۴۰ HZ در ال سی دی ها نیست.

دامنه ی اندازه ی تلویزیون های ال سی دی از یک یا دو اینچ تا ۹۰ اینچ است. همه ی تلویزیون های ال ای دی در واقع ال سی دی هستند. تنها تفاوت این است که در ال ای دی ها چراغ های ال ای دی به جای سی سی اف ال های معمولی به عنوان منبع نور استفاده می شود. اکثر ال سی دی هایی که در بازار وجود دارند ال ای دی هستند. از آن جایی که ممکن است کرایه lcd را داشته باشید ما این تلویزیون را نیز در لیست مقایسه گنجانده ایم. یکی از ویژگی های معمول ال سی دی ها ۱۲۰ و ۲۴۰ HZ میزان تازگی آن هاست که به کم کردن ماتی حرکات کمک می کند.

روشنایی

بدون شک ال ای دی ها روشن ترین تلویزیون هایی هستند که می توانید بخرید. بعضی مدل ها بیشتر از ۱۰۰ فوت لمبرت روشنایی دارند. پلاسما ها به اندازه ی ال ای دی ها روشن نیستند اما از تلویزیون های عادی روشن ترند. سوالی که پیش می آید این است که انقدر خروجی نور لازم است؟ در یک اتاق تاریک ۱۰۰ فوت لمبرت خیلی روشن خواهد بود و چشمتان را خسته خواهد کرد اما در یک اتاق روشن(در طول روز و با نور خورشید) پلاسما ها خوب دیده نمی شوند. معیار دیگری که باید در نظر بگیریم غیر قابل بازتاب بودن و ضد تشعشع بودن صفحه ی تلویزیون است. پلاسما صفحه ای ضد انعکاس دارد و دارای روکشی است که تماشای آن را در نور اتاق در مقایسه با صفحه ی براق ال سی دی که روکشی ندارد، آسان تر می کند .

درصد سیاهی

دو تلویزیون در این معیار به هم نزدیک هستند اما پلاسما سیاهی بهتری دارد. ممکن است ال ای دی ها بعضی وقت ها با خاموش کردن چراغ های ال ای دیشان سیاهی مطلقی تولید کنند اما در حین تماشای فیلم سیاهی پلاسما ها تیره تر است. این به نسبت کنتراست مربوط است.

نسبت کنتراست

نسبت کنتراست یا نسبت بین تیره ترین قسمت تصویر و روشن ترین قسمت آن، یکی از مهم ترین فاکتور ها برای کیفیت کلی تصویر است. تصویری با نسبت کنتراست بالا واقعی تر به نظر می رسد و عمق بیشتری دارد. البته استثناهایی در این زمینه وجود دارد. بعضی از ال سی دی ها تاریکی خوبی دارند ولی بیشترشان به خوبی کنتراست پلاسما ها نیستند. تکنولوژی های جدیدی در حال ظهور هستند که حتی ممکن است کنتراست بهتری داشته باشند. یکی از جالب ترین آن ها او ال ای دی است. اما در حال حاضر پلاسما ها کنتراست بهتری دارند(به جز استثناهایی که توضیح دادیم)

دقت

در حال حاضر تنها تلویزیون های Ultra HD 4K در بازار ال ای دی ها هستند. خیلی کم ممکن است پلاسماهای ۴K وجود داشته باشند. به یاد داشته باشید که دقت فقط یکی از جنبه های عملکرد تلویزیون است.اجاره تلویزیون | اجاره یاب

ماتی حرکت

ماتی حرکت یعنی وقتی یک شی روی صفحه در حال حرکت است(یا زمانی که تمام تصویر حرکت می کند.)تصویر مات می شود. مقداری از این ماتی به خاطر کیفیت دوربین در زمان فیلم برداری است ولی بیشتر این مشکل به تلویزیون ربط دارد. همه متوجه این قضیه نمی شوند اما این مشکل عمدتا در تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی وجود دارد. تلویزیون های ۱۲۰ یا ۲۴۰ HZ با درجه ی تازگی بیشتری تولید شده اند تا ماتی حرکت را کم کنند و این تا حدی موثر است ولی معمولا باعث می شود تصویر آرام شود که به آن افکت سریالی می گویند و بعضی افراد را اذیت می کند.

درجه ی تازگی

بهتر است بدانید تنها دلیلی که ال ای دی ها درجه ی تازگی بیشتری دارند این است که با ماتی حرکت مقابله کنند. از آن جایی که در پلاسما این مشکل وجود ندارد پلاسما ها درجه ی تازگی بیشتری نیاز ندارد. در واقع تکنولوژی که ال سی دی ها و پلاسما ها به وسیله ی آن تصویر تولید می کنند انقدر متفاوت است که درجه ی تازگی را نمی توان مقایسه کرد.

زاویه ی دید

چقدر فضای مراسمتان بزرگ است؟ دوست دارید تلویزیون را با زاویه ببینید؟ اگر این چنین است مهم است که بدانید که هر دو نوع ال سی دی ها در زاویه ها کیفیت تصویرشان کم می شود.

مصرف انرژی

بدون تردید ال ای دی ها کم ترین مصرف انرژی را دارند به خصوص وقتی نور پشتی را کم می کنید. بعد از آن تلویزیون های سی سی اف ال قرار دارند که مصرف انرژی آن ها نیز کم است. پلاسما ها به خصوص وقتی کنتراست را بالا می برند(برای بهتر شدن کیفیتشان)مصرف انرژی زیادی دارند با این وجود از چند سال گذشته پیشرفت داشته اند. اگر می خواهید در مصرف انرژی صرفه جویی کنید اجاره ال ای دی بهتر است. اجاره تلوزیون ال ای دی گران تر است.

قیمت

به دلیل این که این تلویزیون برای کمپانی ها خرج کم تری دارد و زیاد طرفدار ندارد قیمت تلویزیون های سی سی اف ال ارزان تر است. نسبت قیمت به اندازه ی صفحه در پلاسما ها بهتر است. پلاسما ها تقریبا نصف قیمت ال ای دی ها هستند.

اجاره تلویزیون | اجاره یاب

طول عمر

تحقیقات مختلف نشان داده اند که تلویزیون های تخت طول عمر مناسبی دارند.

سوختن

همه ی تلویزیون ها ممکن است بسوزند. البته احتمال این اتفاق خیلی کم است. هم ال سی دی ها و پلاسما می توانند فشار تصویر داشته باشند که به نظر شبیه سوختن برسد ولی این همیشگی نیست. پلاسما ها بیشتر این حالت را نشان می دهند.

یکنواختی

یکنواختی همان ثابت ماندن روشنایی تصویر است. پلاسما ها نیز ممکن است این مشکل را داشته باشند. اما از ال ای دی ها خیلی کمتر آزار دهند هستند. این مشکل حتی در تلویزیون های یک مدل از تلویزیونی به تلویزیون دیگر متفاوت است و ممکن است شما از تلویزیونتان راضی باشید اما دوستتان را آزار دهد.

⇐ به کانال تلگرام اجاره یاب بپیوندید(لطفاً ♥♥)

نویسنده مطلب: اجاره یاب

"اجاره یاب" سامانه جامع اجاره کالا و خدمات - http://ejarehyab.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *