prysm-cascade-190-video-wall-at-phrma

تلویزیون های شهری ال ای دی چیست؟

اجاره تلویزیون شهری ال ای دی یکی از محبوب ترین تلویزیون هایی است که در سمینار ها و همایش ها مورد استفاده قرار می گیرد.اگر شما در تدارک برگزاری مراسمی هستید وقصد دارید فیلم ،تصاویر گرفته شده توسط فیلم بردار،کلیپ های آماده شده و … را برای حضار به تصویر بکشید،به سه روش کلی می توانید این کار را انجام دهید:

۱- اجاره ویدئو پروژکتور

۲- اجاره تلویزیون

۳- اجاره تلوزیون های شهری

در پستی جداگانه در آینده به مقایسه هر سه روش خواهیم پرداخت، اما در این پست قصد داریم شما را با تلویزیون های شهری بیشتر آشنا کنیم.با اجاره یاب همراه باشید…

حتما شما هم در کنسرت ها و یا بعضی از جنگ ها(هچون جشن رمضان) تلوزیون های بزرگی که در پشت استیج ها نصب می شود را مشاهده کرده اید.به این نوع تلوزیون ها در اصلاح تلویزیون های شهری می گویند.

تلویزیون های شهری یا ویدئو وال(Video Wall) یا نمایشگرهای LED پنل هایی مسطح هستند که از دیودهای نورافشان که در کنار هم بصورت آرایه ای قرار گرفته اند تشکیل می شوند.اگر شما از فاصله نزدیک به تماشای این نوع تلوزیون ها بپردازید تصاویر واضحی را تماشا نخواهید کرد،چرا که عملکرد این نوع تلوزیون ها در فاصله بالای ۵۰ متر به خوبی نمایان می شود.

اجاره تلویزیون شهری | اجاره یاب

نحوه نصب و راه اندازی:

هر کدام از پنل های LED تلوزیون شهری به طور معمول در ابعاد ۵۰ در ۵۰ سانتی متر مربع می باشند که از طریق کابل های شبکه به صورت پازل وار به هم متصل می شوند تا متراژ مورد نیاز را تشکیل دهند.بر اساس نیاز ممکن است در ابعاد ۶،۹،۱۲ و یا ۱۵ متر طراحی شوند.

این تلوزیون ها شامل یک دستگاه پروسسور می باشند که عملیات کنترل تصویر را از طریق نرم افزار مخصوص تلوزیون ها بر روی یک لپتاپ انجام می دهند.تصاویر مربوط به وسیله لپتاپ به پروسسور منتقل می شود و پروسسور عملیات هماهنگی و یکدستی را بین همه تلوزیون ها انجام می دهد.

بر خلاف بسیاری از تجهیزات اجاره ای(همچون اجاره تلویزیون و اجاره ویدئو پروژکتور) که در مراسم ها استفاده می شود در مورد تلوزیون های شهری وجود یک اپراتور حرفه ای به منظور کنترل سیستم و پخش تصاویر مورد نظر نیاز محسوب می شود.

مشخصات فنی مورد نیاز قبل از اجاره تلویزیون شهری:

۱- دات پیچ(Dot pitch):

فاصله ی بین پیکسل ها در صفحه های نمایش می باشد.محاسبه ی آن بصورت نزدیکترین فاصله بین پیکسل های منفرد می باشد و واحد سنجش آن میلی متر است و هر چه مقدار این عدد کمتر باشد کیفیت نمایش تصویر نیز بهتر خواهد شد.

۲- شفافیت تصویر(high brightness):

مقدار نور ساطع شده ازدیودهای نورافشان(LED) را شفافیت تصویر(high brightness) می گویند که هر چه مقدار آن بیشتر باشد در فواصل دور کیفیت تصویر کاهش نمی یابد.

اجاره تلویزیون شهری | اجاره یاب

۳- کیفیت تصویر (Resolution):

وضوح تصویر یا رزولوشن تصویری به قابلیت یک سیستم برای تفکیک جزئیات یک تصویر در یک سیگنال تصویری را می گویند. قدرت رزولوشن به بزرگی یا کوچکی یا تعداد پیکسل های تصویر بستگی داردکه بصورت ضرب تعداد پیکسل های عرض*تعداد پیکسل های ارتفاع می باشد بطور مثال۱۴۴۰ × ۲۵۶۰می باشد.

Indoor یاoutdoor ؟

استفاده برای فضاهای بیرونی(outdoor):

تلوزیون های شهری از این نوع مخصوص استفاده در محیط های باز می باشند.این نوع تلوزیون ها در مقابل آب و گرد و غبار مقاوم هستند.در مقایسه با مدل های داخلی دارای کیفیت تصویر پایین تر و شفافیت تصویر بالاتری دارند.

استفاده برای فضا های داخلی(indoor) :

این نوع تلوزیون ها مخصوص محیط های بسته از جمله سالن های ورزشی و سالن های کنسرت می باشد. در مقایسه با مدل های خارجی دارای کیفیت تصویر بالاتر تر و شفافیت تصویر پایین تر هستند.

هرچند که از هر دو مدل در همه محیط ها می توان استفاده کرد،اما به طور معمول مدل های داخلی(indoor) کیفیت تصویر قوی تری دارند.

اجاره تلویزیون شهری | اجاره یاب

مزایا

کیفیت نمایش بالا.
قابلیت مونتاژ در ابعاد دلخواه برای فضای مورد نظرتان.
قابلیت نصب در هر مکان.

معایب

هزینه ی نسبتا بالا نسبت به دیگر وسیله های پخش تصویر.
برای محیط های کوچک کیفیت مورد نظر را دارا نمی باشد.

موارد استفاده:

  • مراسم شرکت ها و مجمع ها
  • جلسات
  • تبلیغات نمایشگاهی
  • نمایش فیلم
  • کنفرانس های خبری
  • لابی ها
  • جنگ ها و جشن های ارگانی و شرکتی

 

⇐ به کانال تلگرام اجاره یاب بپیوندید(لطفاً ♥♥)

نویسنده مطلب: اجاره یاب

"اجاره یاب" سامانه جامع اجاره کالا و خدمات - http://ejarehyab.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *