550mm-rtf-quadcopter-uav-gimbal-2-large

در اجاره هلی شات چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

در انتخاب پهبادها به منظور اجاره هلی شات باید برخی موارد را در نظر داشت. از جمله مواردی که در عملکرد پهباد تأثیرگذار خواهند بود عبارتند از:

نیروی لازم برای حمل و نقل آن‌ها:

به‌عنوان مثال، بین دو مدل Typhoon H و Phantom 4، فانتوم ۴ را، که هر دو برای اجاره هلی شات مناسب هستند، می‌توان با یک یا هر دو دست به راحتی جابجا کرد، درحالی‌که حمل تایفون اچ کمی دشوارتر است. نه می‌توان از بازوها آن را بلند کرد و نه از بالا آن را در دست گرفت و معمولا مجبور هستیم از هر دو دستمان استفاده کنیم.

مصرف باتری:

در زمان پرواز پهبادها به منظور اجاره هلی شات، میزان زمانی که باتری پهباد برای گرفتن تصاویر فراهم می‌کند بسیار مهم است. نشان‌گر شارژ بر روی پهباد نیز یک فاکتور مهم در انتخاب است. زمان شارژ هم برای باتری و هم برای کنترلر حائز اهمیت است.

کنترلرها:

کنترلرها ممکن است به صورت کنترل از راه دوری باشند که تنها قطعات و ضروریات را در خود جای داده‌اند. این کنترلرها تمام مواردی که برای تنظیم هلی شات لازم است را دربر دارند، از جمله، دکمه‌های مختص موقعیت دوربین، تنظیم نور دوربین، ضبط ویدیویی، تصویربرداری. ولی برای استفاده از برخی کنترلرها به یک دستگاه تلفن همراه هوشمند یا تبلت نیاز است تا بتوان با استفاده از پهباد و اجاره هلی شات تصاویر مناسبی را گرفت.

نرم‌افزار:

به همان اندازه که سخت افزار مهم است، نرم افزار نیز دارای اهمیت است. سهولت استفاده از نرم افزارها برای هلی شات و نیز سهولت درک آن به مقبول واقع شدن یک نوع پهباد کمک می‌کند. عملکردهای عمومی نرم افزاری می‌تواند به رفع تصویر پیچیدگی و دشوار یاستفاده از این نرم‌افزارها کمک کند. باید بدانید که همه چیز همان‌جایی قرار دارد که باید باشد و درک آن‌ها آسان است. به راحتی می‌توانید از حالت‌های بازگشت به خانه، قفل دوره و دنبال کردن نقاط مشخص شده در مسیر برای نخستین پرواز آزمایشی انجام هلی شات استفاده کرد.

عملکردهای سخت‌افزاری ضروری:

همواری و سهولت در عملکرد و همچنین قابل پیش‌بینی حرکات در زمان اجاره هلی شات مهم است. سرعت در تغییر مسیر، چرخش، گردش، و همچنین دامنه‌ی عملیاتی نیز در این انتخاب اثرگذارند. زیرا اگر دامنه‌ی عملیاتی با میزان مصرف باتری همخوانی نداشته باشد برای گرفتن هلی شات با مشکل مواجه خواهید شد.

عملکردهای ویدیویی ضروری:

قابلیت کنترل دوربین در زوایای مختلف و توانایی گرفتن ویدیوهای خوب، اولویت اول در انتخاب و اجاره هلی شات است. عملکردهای بنیادین دوربین عبارتند از تعادل نور سفید، سرعت شاتر و ISO، رزولوشن ویدیو و سرعت فریم‌ها بر ثانیه و فیلتر رنگ‌ها. ولی این دو مدل پهباد تنها در این موارد مشابه هستند.

خوب ممکن است برای‌تان این سوال پیش آمده باشد که حلقه‌ی گردشی ۳۶۰ درجه‌ای در اجاره هلی شات مهم است یا خیر. دارا بودن این ویژگی برای پهبادها یک نکته‌ی مثبت محسوب می‌شود چرا که توان عملیاتی خوبی به پهباد می‌بخشد.

مثلا در دو مدل فانتوم ۴ و تایفون اچ، تایفون این قابلیت را دارد که حلقه‌ی خود را مستقل از هواپیما بچرخاند. این قابلیت کاربری‌های متفاوتی دارد.دلیل اول برای در اختیار گرفتن این قابلیت این است که یک اپراتور می‌تواند هواپیما را به پرواز درآورد و یک اپراتور دیگر این حلقه را کنترل کند (این امر با خرید یک کنترل از راه دیگر امکان‌پذیر خواهد بود).

یا این‌که این پهباد را در حالت cablecam قرار دهیم. پهباد در این حالت، یک مسیر مشخص شده را بر مبنای نقاط مشخص شده طی می‌کند. در این حالت با استفاده از کنترلر تایفون اچ، می‌توانید سرعت پرواز را برای گرفتن هلی شات با دسته‌ی سمت چپ تنظیم کنید و از دسته‌ی سمت راست برای کنترل حلقه استفاده کنید. حال آن‌که پهباد شما در مسیر برنامه‌ریزی شده‌اش در حرکت است. این قابلیت‌ها در هلی شات‌های پیچیده بسیار مفید هستند. ولی مدل‌های دیگری نیز مانند Inspire 1‌ وجود دارند که کار را برای شما آسان‌تر می‌کنند.

اجاره هلیشات(اجاره یاب)

 به کانال تلگرام اجاره یاب بپیوندید(لطفاً ♥♥)

نویسنده مطلب: اجاره یاب

"اجاره یاب" سامانه جامع اجاره کالا و خدمات - http://ejarehyab.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *