videowall

در هنگام اجاره تلویزیون شهری به چه نکاتی توجه کنیم؟

در هنگام اجرای یک برنامه یا ارائه سخنرانی در یک کنفرانس یا همایش، نمایش مناسب نقاط بحرانی کار از طریق فیلم، متن، نمودار یا تصاویر بسیار حائز اهمیت است. در واقع نمایش مناسب یک حقیقت در اکثر مواقع از نمایش یک حقیقت مناسب مهم تر است. در دنیای امروز اینکه چه گونه به نظر می رسید و تا چه حد پرستیژ شما، فروشگاه و یا کنفرانس شما تامین شده است بسیار حیاتی است. چطور امروزه اکثر افراد و شرکت ها با اجاره ال ای دی شهری و استفاده مناسب از آن در نمایشگاه های بین المللی و داخلی، شو روم ها یا سمینارها؛ سعی در جلب رضایت و توجه بیش تر مخاطبان خود دارند.

اگر شما نیز به دنبال جلب نظر و رضایت مخاطبان خود هستید بهتر است با ما در این مقاله همراه باشید، چرا که سعی داریم با ارائه اطلاعات مفیدی به شما در تصمیم گیری و پاسخ به این سوالات که چه می خواهید، چه نیاز دارید و از کجا باید شروع کنید، با شما باشیم.

یکی از مهمترین مسائل در هنگام خرید و یا اجاره نمایشگر شهری، تشخیص و انتخاب صحیح ابعاد آن می باشد. از آن جایی که تفاوت های فیزیکی بسیار زیادی بین تلویزیون هایی که در محیط های عمومی برای نمایش سیگنال های دیجیتال استفاده می شوند، با تلویزیون هایی که در اتاق فرمان کاربرد دارند، وجود دارد؛ هنگام تصمیم گیری در خصوص ابعاد یک تلویزیون شهری فقط نباید به تخمین تعداد صفحه نمایش هایی که فضای روی دیوار را پر می کند، بسنده کنیم. باید قبل از تعیین تعداد و انتخاب صفحه نمایش به نکاتی همچون نوع و مقدار اطلاعاتی که قرار است ارائه شود، ابعاد و شکل اتاق یا این که کدام تلویزیون برای مکان مورد نظر شما مناسب تر می باشد، نیز توجه کرد.

تعیین شکل یا نسبت تصویر

قیمت اجاره نمایشگر شهری بستگی به ابعاد، تعداد صفحه نمایش و تراکم پیکسل آن دارد. یک مهندس طراحی در هنگام تعیین ابعاد و شکل یک نمایشگر شهری توانایی تشخیص طرحی مناسب برای صفحه نمایش ها، با توجه به نیاز شما را دارا می باشد. اگر خودتان می خواهید به تنهایی این کار را انجام دهید، توجه به نکات زیر می تواند بسیار ضروری، مفید و کاربردی باشد. ابعاد تلویزیون هایی که بیش تر توسط کاربران استفاده می شوند و این روزها رایج تر شده اند، تلویزیون هایی با دو صفحه نمایش عمودی و چهار صفحه نمایش افقی یا سه صفحه نمایش عمودی با چهار صفحه نمایش افقی و یا چهار صفحه نمایش عمودی و چهار صفحه نمایش افقی می باشد.

تشخیص بهترین شکل و تعیین نسبت ابعاد برای تلویزیون شهری LED بسیار به هدف شما بستگی دارد. اگر شما می خواهید این سیستم را به بزرگترین شکل ممکن ارائه نمایید پس نحوه چیدمان و شکل تلویزیون شما باید به دقت از طرح اتاق و سالن و محل اجرای پروژه تبعیت کند. به عنوان مثال اگر مکان مورد نظر شما به شکل مستطیل است و دارای سقف کوتاه می باشد، پس اجاره نمایشگر شهری کوتاه و پهن برای شما مناسب تر است، در غیر این صورت در اکثر مواقع چیدمان نمایشگرها بیش تر به شکل مربع می باشد. البته تنها توجه به شکل و مساحت اتاق برای تعیین ابعاد این سیستم کافی نیست، نکاتی مانند اندازه و نسبت تصاویری که قرار است نمایش داده شوند و ترتیب چیدمان آن ها در صفحه نمایش، شکل و طراحی تلویزیون را تحت تاثیر قرار می دهد.

یک گام خوب برای شروع، تشخیص نوع و وضوح منبع ورودی به نمایشگر شهری مورد نظر است و البته تشخیص تعداد مورد نیاز تلویزیون هایی که باید در کنار هم قرار بگیرند. شما می توانید برای تشخیص این موضوع از بینندگان تصویر کمک بگیرید و بهترین آرایش برای نمایش تصویر را تشخیص دهید.

آنچنان که در تصویر زیر مشاهده می کنید در مواقعی که می خواهید یک داشبورد اطلاعاتی را به نمایش بگزارید همانند آنچه به نام story board شهرت دارد، شما می توانید یک ردیف از تلویزیون های شهری کم کنید و یک تصویر کشیده با تمامی جزیئات پردازش شده را به نمایش بگذارید که این اقدام نیز برای شما منافع مالی هم ایجاد خواهد کرد.

تلویزیون شهری | اجاره تلویزیون شهری | اجاره یاب
داشتن یک ایده و تصویر ذهنی به شما در انتخاب ابعاد و نحوه چیدمان صفحه نمایش ها در کنار هم بسیار کمک می کند و شما را قادر می سازد تا صفحه نمایشگر مادر (منبع اصلی) و اندازه مربوط به آن را انتخاب نمایید. هدف از تعیین منبع اصلی نمایش، میزان خوانا بودن کلمات روی آن است، ممکن است تصاویر با وضوح بالا هنگامی که کوچک می شوند خواناتر باشند. با وجود این که در این سیستم می توانید تصاویر را از نظر اندازه، متن و یا علامت هایشان کوچک کنید، اما ممکن است تصاویر ناخوانا شوند. در نتیجه ارتقا سیستم که منجر به استفاده از پنجره های بزرگتر و گسترده کردن نمایشگر شهری است، الزامی می باشد. هنگامی که اطمینان پیدا کردید طرح اولیه شما با نیازهای تماشاچیان و مخاطبانتان مطابقت دارد، بدانید که ایده خوبی را برای شکل کلی و نحوه چیدمان تلویزیون شهری مورد نظر خود با توجه به ابعاد اتاق و محتوای ارائه در نظر گرفته اید.

به طور خلاصه اگر بخواهیم در یک نگاه اجمالی نکات اصلی را در خصوص انتخاب بهترین ابعاد و شکل تلویزیون شهری LED داشته باشیم می توانیم این گونه بیان کنیم:

اول از همه دانستن این که اندازه و شکل چیدمان نمایشگر شهری توسط طرح اتاق و فضای موجود روی دیوار تعیین می شود.

دومین نکته تهیه پیش نویس می باشد. قبل از اقدام و تصمیم گیری، تهیه یک پیش نویس به شما در جهت تخمین ابعاد و شکل سیستم بسیار کمک خواهد کرد. حتما مطمئن شوید که در تهیه پیش نویس به مواردی چون انواع منابع ورودی، نسبت ابعاد و کیفیت منبع ورودی، خوانا بودن محتوا به خصوص در مورد متن ها و حداکثر تعداد منابعی که در یک زمان می خواهید نمایش دهید اشاره شده است.

سومین نکته اطمینان از تراکم پیکسل است. مطمئن شوید سیستمی که برای نمایش انتخاب کرده اید دارای تراکم پیکسل بالایی است، به طوری که حتی نزدیک ترین تماشاچی ها هم نتوانند ساختار پیکسل را ببیند.

در نهایت مهم ترین نکته در خصوص ملاحظات زیست محیطی و عوامل انسانی می باشد. توجه به مواردی همچون تنظیمات نهایی برای رضایت چشمان بینندگان و عدم آسیب رسانی به آن ها یا زاویه سر و گردن بینندگان در هنگام تماشای تصاویر بسیار اهمیت دارد.

در ادامه به بررسی و بیان نقاط قوت تلویزیون های شهری LED در مقابل تلویزیون های شهری LCD و پلاسما می پردازیم.

در هنگام اجاره نمایشگر شهری به این نکته توجه داشته باشید که در تلویزیون های پلاسما و LCD، وجود قاب و لبه در اطراف هر تلویزیون باعث می شود که هنگام قرار گرفتن و چیدمان ماتریسی تلویزیون ها در کنار هم بین آنها فاصله ایجاد شود. از آنجایی که مغز انسان علاقه ای به دریافت تصاویر تحریف شده ندارد، این شکاف و فاصله بین تصاویر برای تماشاگران نارضایتی ایجاد می کند. از سوی دیگر نگاه کردن به این تصاویر سخت است و چشم را خسته خواهد کرد. تفاوت بین نمایشگرهای شهری پلاسما که دارای قاب و لبه هایی ضخیم هستند (مانند آنچه در تصویر شماره ۱ مشاهده می کنید) با نمایشگر شهری LED( همانطور که در تصویر شماره ۲ مشاهده می کنید) در تصویر زیر با نمایش چندین طرح گوناگون به خوبی نشان داده شده است.

تصویر شماره ۱: نمایشگر شهری پلاسما و LCD

تلویزیون شهری | اجاره تلویزیون شهری | اجاره یاب

تصویر شماره ۲: نمایشگر شهری LED

تلویزیون شهری | اجاره تلویزیون شهری | اجاره یاب

چشم انسان تغییرات بسیار جزئی در رنگ، روشنایی و تفاوت رنگ ها را هرچند ناچیز به خوبی تشخیص می دهد. متاسفانه در بیش تر تلویزیون های LCD تمامی رنگ های لازم و تنظیم هندسی آن ها وجود ندارد و همین ضعف باعث شده است که در طی زمان محبوبیت خود را از دست بدهند و مردم نمایشگرهای LED را ترجیح دهند.از طرفی سیستم خنک کننده موجود در نمایشگر های LCD با حجم توانایی مناسب در این سطح پردازش و عملکرد دیده نشده است و از این لحاظ طول عمر و سلامت این سیستم ها نسبت به سیستم نمایشگر LED جای بحث دارد.

جمع بندی:

با بررسی های صورت گرفته می دانیم که علاوه بر قیمت اجاره تلویزیون شهری ، چگونه فاکتورهایی همچون اندازه و ابعاد را در کنار کیفیت تصاویر و نوع تلویزیون شهری بسنجیم. دریافتیم که چگونه می توان با انتخاب پیکسل ها و تصاویر مناسب هم رضایت مخاطبین را جلب کرد و هم به سلامت چشمان بینندگان، زاویه و فاصله مناسب با رعایت ارگونومی بدن آن ها توجه نمود. می دانیم که علاوه بر ابعاد سالن و فاصله ی بینندگان صفحه نمایش تلویزیون، لبه های داخلی تلویزیون شهری نیز بر کیفیت تصاویر خروجی و یکدستی آن اثر می گذارد.

⇐ به کانال تلگرام اجاره یاب بپیوندید(لطفاً ♥♥)

نویسنده مطلب: اجاره یاب

"اجاره یاب" سامانه جامع اجاره کالا و خدمات - http://ejarehyab.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *