51-1

دسته بندی بالابرها از نظر نوع مکانیزم بالابری:

۱- بالابر هیدرولیکی: بالابر هایی که نیروی حرکت آن ها برای بالا روی از جک و یونیت هیدرولیک گرفته می شود را بالابر هیدرولیکی گویند. این بالابرها بیشترین ضریب ایمنی را در بین مکانیزم های مختلف دارند. بالابرهای هیدرولیکی می توانند به صورت آکاردئونی، جک مستقیم و بوم لیفت ساخته شوند.

78

۲- بالابر زنجیری: در این بالابرها بار توسط مکانیزم زنجیر و وینچ، به حرکت در می‌آید که برای ایمنی باید از زنجیرهای دوبل و ترمزهای ضد سقوط استفاده شود. این بالابر ها از نظر ایمنی پایین تر از بالابرهای هیدرولیکی قرار میگیرند زیرا علاوه بر سقوط امکان گیر کردن قسمتی از اندام یا لباس و یا کالا بین وینچ یا زنجیر وجود دارد که در این صورت هم افراد آسیب می بینند و هم بالابر دچار ایراد می شود. بهتر است از این بالابر ها برای نفر استفاده نشود.

wire-rope-hoist-1-2

۳- بالابر کابلی: در این بالابرها حرکت سکو با استفاده از کابل و وینچ امکان پذیر می شود و برای ایمنی باید از کابل دوبل و ترمز های ضد سقوط استفاده شود. بالابرهای کابلی کمترین ایمنی و بیشترین حادثه را در میان بالابرها داشته و برای حمل نفر حتی با وجود سیستم های ایمنی توصیه نمی شود. برخی از این مدل بالابرها نیز وجود دارد که به عنوان بالابر ساختمانی برای حمل مصالح استفاده می شود.

سoists

۴- بالابر هیدرولیکی – زنجیری: این بالابرها ترکیبی از بالابرهای هیدرولیکی و بالابرهای زنجیری هستند. در بوم لیفت های تلسکوپی و یا در بالابرهای ریلی و ستونی از این مکانیزم استفاده می شود. از نظر ایمنی این بالابرها در میان بالابرهای هیدرولیکی و بالابرهای زنجیری قرار می گیرند.

منبع: http://asiabalabar.com

تلگرام اجاره

نویسنده مطلب: اجاره یاب

"اجاره یاب" سامانه جامع اجاره کالا و خدمات - http://ejarehyab.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *