canon-camera-body-and-lens-e14229035862211-300x313

دلایل اصلی اجاره‌ دوربین عکاسی

شوخی نمی‌کنم. به نظر من، اجاره‌ی دوربین عکاسی هوشمندانه‌تر است. کافی است این مقاله و دلایل‌اش را بخوانید تا مثل من فکر کنید.

با اجاره‌ی دوربین؛ متوجه می‌شوید که مهارت‌تان در چه سطحی است

من مطمئنم که شما به عکاسی علاقه‌مندید. وگرنه این مقاله را نمی‌‌خواندید. به همین خاطر، احتمال زیادی می‌دهم که گذرتان به کلاس‌های آموزش عکاسی و «فوتوواک» (Photowalk) خورده باشد. به احتمال زیاد این فکر از ذهن‌تان عبور کرده باشد؛ “کاش فلان دوربین را داشتم…”

با اجاره‌ی دوربین و تجهیزات عکاسی، دیگر نمی‌گویید “ای کاش…”. می‌گویید “خب، الآن که این دوربین هم دستم است. بگذار ببینم می‌توانم عکس خوبی بیاندازم یا نه؟”

با اجاره‌ی دوربین عکاسی، متوجه می‌شوید که آیا مشکل از مهارت‌تان است یا از دوربین. بهتر بگویم، نقاط ضعف و قوت‌تان در عکاسی را شناسایی می‌کنید.

با اجاره‌ی تجهیزات عکاسی، فرآیند طاقت‌فرسای خرید را طی نمی‌کنید

خرید دوربین عکاسی کار طاقت‌فرسایی است؛ حتی اگر بودجه‌تان کافی باشد. وقتی مدل دوربین را انتخاب می‌کنید، چندین سوال ذهن‌تان را مشغول می‌کند. آیا این همان دوربینی است که لازم دارید؟ آپشن‌هایش کافی است؟ لنز چه‌طور؟ نکند ببریم و استاد عکاسی بگوید این دوربین به درد نمی‌خورد؟ وزن‌اش چقدر است؟ سه کیلو؟ نکند تحمل وزن‌اش (می‌‌دانید که بعد از هر صد قدم، وزن بار سه برابر می‌شود!) سخت باشد؟ آیا می‌توانیم در پیاده‌روی‌های طولانی حملش کنیم؟

کرایه دوربین

وقتی می‌خواهیم خرید کنیم، همه‌چیز باید ظرف مدت چند دقیقه اتفاق بیافتد. این چند دقیقه، همان دقایقی هستند که فروشنده با ما حرف می‌زند تا جنس‌اش را بفروشد. من هم در خرید‌هایم با فروشنده‌هایی برخورد داشتم که می‌خواستند جنس را به قول معروف بیاندازند. حتی حق نداشتم با دوربین دو سه تا عکس بیاندازم. می‌گفتند وسیله‌ی الکترونیکی را اگر باز کنی، دیگر به درد نمی‌خورد. خب من از کجا باید اعتماد می‌کردم؟ شاید دوربین اصل و سالم باشد، من چه‌طور باید بدانم که به دردم می‌خورد؟ شاید از سطح من حرفه‌ای‌تر باشد و نتوانم تنظیماتش را درست کنم. شاید هم آنقدر که فروشنده می‌گوید، حرفه‌ای نباشد و دوباره مجبور شوم بهترش را بگیرم. انگار پولم را دور ریخته باشم. شاید هم فروشنده نتواند نیازهای من را بشناسد و دوربینی که به من می‌دهد، اشتباه انتخاب کند.

کرایه‌ی دوربین عکاسی این دردسر‌ها را ندارد. می‌توانیم دوربین را کرایه کنیم، اگر خوش‌مان آمد استفاده کنیم و اگر نه، بهترش را کرایه کنیم. تمام ریزبینی‌های خرید هم می‌تواند در فرآیند کرایه‌کردن دوربین لحاظ شود؛ فقط ریسکش کمتر و خیال‌مان راحت‌تر است.

با کرایه‌ی دوربین عکاسی، مشخص می‌‌شود که چه تجهیزاتی مناسب است

در فرهنگ ما پسوندی وجود دارد به اسم «-باز»؛ مثل ماشین‌باز، گوشی‌باز، گیتارباز و حتی دوربین‌باز. افراد ماشین‌باز، ماشین را می‌خرند، انواع و اقسام تجهیزات را رویش نصب می‌کنند و بعد هم کنارش می‌گذارند. گیتاربازها، انواع گیتار را با آمپلی‌فایرها و افکت انتخاب می‌کنند و تند و تند عوض‌شان می‌کنند. گوشی بازها هم گوشی‌ها، هندزفری‌ها و داک‌های مختلف را امتحان می‌کنند. یکی از مهمترین جذابیت‌ها برای افراد «-باز»، امتحان کردن تجهیزات مختلف با دستگاه‌شان است.

اگر دوربین‌باز باشید، دوست دارید که دوربین‌تان را با انواع لنزها و پروژکتورها امتحان کنید. اگر بخواهید تجهیزات عکاسی را بخرید، دوربین‌بازی برای‌تان هزینه ی زیادی خواهد داشت. ولی با اجاره‌ی تجهیزات عکاسی، می‌توان آن‌ها را پشت سر هم عوض کرد و نتیجه را در عکس‌ها مشاهده کرد. اجاره‌ی لنز، اجاره‌ی دوربین عکاسی و اجاره‌ی تجهیزات عکاسی، آن‌قدرها هزینه ندارد. می‌توانید بیست مدل لنز مختلف را با بیست مدل دوربین استفاده کنید و نتیجه را ببینید؛ بدون این که نگران بودجه، کلاه‌برداری فروشنده یا چیز دیگری باشید.

اجاره تجهیزات عکاسی

منطقی تصمیم بگیرید

ما انسان‌ها دوست داریم همه‌چیز را تصاحب کنیم. دوست داریم همه‌چیز مال ما باشد، سنگ‌فرش خیابان‌ها را از طلا بسازیم و زمین و زمان جلویمان سر خم کنند. البته، خواسته‌ها و احساسات زنجیرشان را روی گردن ما انداخته‌اند و ما را به همه‌طرف می‌کشند. اگر همیشه به آن‌ها توجه کنیم، ممکن است زندگی‌مان نابود شود. تصمیم منطقی بگیرید. خانه‌ی اجاره‌ای مال خود شما است؛ دوربین اجاره‌ای هم همین‌طور. هوای جیب‌تان را داشته باشید.

⇐ به کانال تلگرام اجاره یاب بپیوندید(لطفاً ♥♥)

نویسنده مطلب: اجاره یاب

"اجاره یاب" سامانه جامع اجاره کالا و خدمات - http://ejarehyab.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *