dscn29332-768x576

قصد اجاره ویدئو پروژکتور را دارید؟

بسیاری از افرادی که قصد اجاره ویدئو پروژکتور را دارند از نحوه اتصال و نصب آن اطلاعی ندارند.در این پست قصد داریم به سوالاتی از قبیل اینکه:

 

جهت اتصال ویدئو پروژکتور شما با ۴ وسیله در ارتباط هستید:

  1. ورودی تصویر (می تواند یک لپتاپ،دوربین،تبلت و… باشد)
  2. واسط تصویر(همان دستگاه ویدئو پروژکتور)
  3. پخش کننده تصویر(پرده نمایش یا حتی یک دیوار سفید رنگ)
  4. کابل های ارتباطی(VGA-HDMIو…)

ورودی تصویر در اجاره ویدئو پروژکتور

ویدئو پروژکتور را می توانید به هر وسیله ی پخش کننده ای از جمله لپتاپ،دوربین،تبلت،سی دی پلیر،کنسول بازی،تلوزیون و… متصل نمایید.البته هر ویدئو پروژکتور از ورودی های خاصی پشتیبانی می کند.به عنوان مثال اگر ویدئو پروژکتور از پورت USB پشتیبانی کند به راحتی می توان یک تبلت را به آن متصل نمود.در صورت پشتبانی نکردن نیز می توانید با استفاده از مبدل ها این مشکل را برطرف کنید.

کابل های ارتباطی

راه های مختلفی جهت اتصال ورودی تصویر به ویدئو پروژکتور وجود دارد. از مهمترین آنها می توان به کابل HDMI،کابل VGA،کابل کامپوننت،کابلUSB وکابل S-VIDEO اشاره نمود.هر کدام از این کابل های اتصال جهت استفاده دستگاهی خاص مورد استفاده قرار می گیرد.

کابل VGA

پر کاربرد ترین کابل ارتباطی ویدئو پروژکتور ها می باشد که اکثریت لب تاپ ها ، کامپیوتر ها و برخی تلوزیون ها از این کابل پشتیبانی می کنند.حتما این کابل را در اتصال مانیتور به کیس در کامپیوتر های خانگی مشاهده کرده اید.بر خلاف کابل HDMI اکثر ویدئو پروژکتور ها از کابل VGA پشتیبانی می کنند.

کابل HDMI

اکثر لب تاپ ها، تلوزیون های پیشرفته ، دوربین های فیلم برداری، دستگاه های پخش کننده و برخی از کنسول های بازی خانگی قابلیت اتصال با کابل HDMIرا دارا می باشند.HDMI یکی از قدرتمند ترین ابزارهای اتصالی می باشد که تصویر را با کیفیت بالا منتقل می کند و تا طول ۱۰۰متر نیز می توان از آن استفاده نمود.بسیاری از ویدئو پروژکتور ها از کابل HDMI پشتیبانی نمی کنند.

کابل S-VIDEO

پورت S-Video نسبت به پورت‌های کامپوننت از کیفیت بهتری برخوردار است و اکثر تلویزیون های جدید و کارت های گرافیکی از این کابل پشتیبانی می کنند.از این کابل بیشتر جهت ارتباط سی دی پلیر ها و دوربین ها با ویدئو پروژکتور استفاده می شود. پیشنهاد می شود زمانی که می توانید از کابل HDMIو یاVGAاستفاده کنید از این کابل استفاده نکنید.

کابل کامپوننت(Component Video)

کابل های کامپوننت کیفیت به مراتب کمتری نسبت به سایر کابل های ارتباطی دارند .مورد استفاده این نوع کابل ها در دستگاه های پخش کننده ، تلویزیون ها وبرخی از دوربین ها می باشد.

پورت USB

در صورتی که ویدئو پروژکتور دارای درگاه USB باشد می توان از این کابل جهت ارتباط دستگاه مورد نظر و ویدئو پروژکتور استفاده کرد.از این کابل بیشتر جهت ارتباط ویدئو پروژکتور و تبلت استفاده می شود.

اجاره ویدئو پروژکتور | اجاره یاب

واسط تصویر(دستگاه ویدئو پروژکتور)

ورودی تصویر را از طریق کابل های ارتباطی به ویدئو پروژکتور متصل می کنیم.نکته مهم این قسمت تعیین محل نصب ویدئو پروژکتور می باشد.سه پارامتر مهم در نصب ویدئو پروژکتور عبارتند از تعیین فاصله ی مناسب دستگاه از پرده نمایش ،عدم تداخل با سیستم نور اتاق و عدم وجود مانع خارجی مقابل لنز دستگاه می باشد.

ویدئو پروژکتور را بر اساس نوع نیاز می توانید به سقف و یا بر روی میز قرار دهید. هرچه فاصله ویدئو پروژکتور و پرده نمایش کمتر باشد تصویر کوچکتر با کیفیت بهتر می باشد .ولی اگر تصویر بزرگ برای شما مهم باشد و کیفیت تصویر چندان اهمیت ندارد فاصله باید کمی بیشتر باشد. جهت محاسبه دقیق فاصله می توانید به این لینک مراجعه نمایید تا با وارد کردن مشخصات ویدئو پروژکتور خود اطلاعات مفیدی به شما ارائه شود.

پخش کننده تصویر(پرده نمایش)

پرده نمایش در اجاره ویدئو پروژکتور بسیار حائز اهمیت است.تعیین محل مناسب پرده نمایش تاثیر بسزایی در هر چه بهتر نمایش دادن تصویر دارد .شما باید یکی از دیوار های اتاق را جهت نصب پرده نمایش انتخاب کنید که نور مستقیم بر آن نتابد و حدالمقدور سعی کنید محیط تاریک باشد.بعد از انتخاب دیوار مناسب جهت نصب پرده نمایش باید فاصله ی آن از کف اتاق را مشخص کنید که ما توصیه می کنیم فاصله پرده نمایش از کف اتاق بین۷۰cmالی۱۰۰cmباشد که نفراتی که در ردیف اول می باشند به راحتی بتواتنند تصویر را تماشا کنند.به طور کلی ارتفاع باید به گونه ای تنظیم شود که زاویه ی چشم با قسمت بالایی پرده نمایش بیشتر از پانزده درجه نباشد.

اجاره ویدئو پروژکتور | اجاره یاب

مراحل اتصال لپ تاپ یا کامپیوتر خانگی به ویدئو پروژکتور

افرادی که قصد اجاره ویدیو پروژکتور را دارند نیاز به دانستن نحوه اتصال به لپ تاپ را دارند.با استفاده از یکی از کابل ها ی ویدئو(معمولVGAیاHDMI)دو دستگاه را به یکدیگر وصل نمایید.جهت ایجاد تصویر زمانی که ویدئو پروژکتور را به لب تاپ وصل کرده اید دکمه ی را نگه داشته و یکی از دکمه های را فشار دهید.(متناسب با نوع لب تاپ شما ممکن است ترکب دیگری از دکمه ی FN مورد استفاده قرار گیرد.)در کامپیوتر های خانگی معمولا از ترکیب دکمه ی پنجره با دکمه ی P استفاده می شود. بعد از این کار تصویر زیر ظاهر می شود:

  • Computer Only:این گزینه تصویر را فقط در رایانه ی شما نشان می دهد و بر روی پرده ی نمایش چیزی نمایش داده نمی شود.
  • Duplicate:این گزینه تصویر مورد نظر شما را هم بر روی رایانه و هم بر روی پرده نمایش نشان می دهد.
  • Extend:این گزینه تصویر مورد نظر شما را به صورت مجزا بر روی پرده نمایش و رایانه ی شما نشان می دهد به عبارتی دیگر تصویر روی پرده نمایش خالی از آیکون بوده و اشاره گر موس را نشان نمی دهد.
  • Projector Only:در این گزینه تصویر فقط بر روی پرده نمایش نشان داده خواهد شد.

 به کانال تلگرام اجاره یاب بپیوندید(لطفاً ♥♥)

نویسنده مطلب: اجاره یاب

"اجاره یاب" سامانه جامع اجاره کالا و خدمات - http://ejarehyab.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *