8

قیمت و شرایط نماز و روزه استیجاری

فوت پدر یکی از بزرگترین دردهایی است که هر انسان آن را تجربه می کند و درد بالاتر از آن زمانی سراغ فرزندان می آید که آن ها متوجه می شوند هیچ کاری برای پدرشان انجام نداده اند و حالا مدیون او هستند و در همین حال حاضرند هر چه دارند بپردازند تا کمی از عذاب وجدان خود کاسته و بر رضایت و شادی روح پدر از دنیا رفته شان بیافزایند.

خیرات دادن، قربانی کردن و انجام نذرهای تنها بخش کوچکی است که فرزندان یک پدر برای شادی آن مرحوم انجام می دهند. در این میان یک کار بسیار مهم وجود دارد که همیشه بر عهده پسر بزرگ خانواده قرار دارد و آن هم به جا آوردن نمازهای قضا و روزه هایی است که پدرشان در زمان حیات آن ها را نخوانده یا اجرا نکرده است. این کار یکی از وظایف فرزند ارشد ذکور است و او باید برای شادی روح مرحوم و همچنین به جا آوردن اعمال وی تمام سعی و تلاش خود را بکند.

به طور کلی در دین اسلام درباره نماز و روزه های قضا آمده است که:” نماز و روزه قضای پدر بر پسر بزرگ تر واجب است؛ یعنی بر پسر بزرگ تر واجب است نماز و روزه های فوت شده پدر را بعد از مرگش یا خود انجام دهد یا کسی را اجیر کند. البته برخی از مراجع نماز و روزه پدر و مادر هر دو را واجب می دانند.” در این عبارت نکته مهمی وجود دارد که می گوید پسر بزرگ می تواند فردی را برای اینکار اجیر نماید و اگر شخصی به نیت فرد مرحوم نماز و روزه را به جا آورد مشکلی پیش نخواهد آمد.

با کمی جستجو در میان سایت های اینترنتی در مورد نماز استیجاری به موارد جالبی برخورد کردیم که نشان از شمار زیاد افرادی بود که به دنبال خواندن نماز استیجاری برای دیگران هستند. این افراد غالبا نیازمندانی هستند که برای تامین مخارج زندگی نماز و روزه استیجاری قبول می کنند تا از این راه بتوانند یک کمک خرج برای خانواده خود داشته باشند. برخی از فقها در این زمینه البته اظهار نظر کرده اند و نماز روزه استیجاری قبول کردن را بی اشکال خوانده اند.

نماز اجاره ای ---اجار یاب

قیمت بازار برای نماز و روزه استیجاری چقدر است؟

شاید برای شما جالب باشد که بدانید قیمت خواندن نماز و روزه به صورت استیجاری چقدر است و البته فرد چه شرایطی باید داشته باشد. مهمترین شرط برای گرفتن نماز و روزه استیجاری اعتقاد درست و البته آشنایی با آداب و رسوم مختلف در این زمینه است همچنین زمانی که فردی نماز و روزه قضا را قبول می کند و بابت آن پولی دریافت می کند، موظف است تا موارد محول شده را تا آخرین مورد انجام دهد.

مهمترین نکته در مورد نماز و روزه استیجاری قیمتی است که یک اجیر برای این کار دریافت می کند. این قیمت به دو بخش تقسیم می شود، اول قیمتی است که مراجع تقلید هرساله تعیین می کنند. و دوم قیمتی که اشخاص حقیقی تعیین می کنند.
البته این قیمت ها زمانی که به افراد حقیقی و شخصی مراجعه کنید کمی متفاوت است چرا که در میان مردم ممکن است فردی از روی نیاز شدید مالی قصد خواندن نماز استیجاری کرده باشد و به همین دلیل گاهی با قیمت هایی بالاتر از حد تعیین شده توسط مراجع تقلید روبرو خواهیم شد.
طبق بررسی های انجام شده این قیمت ها در سال ۸۹ به طور شگفت انگیزی پایین بوده است و این نشان از آن است که در طول ۵ سال گذشته رشد صعودی بسیار شدیدی در قیمت نماز و روزه استیجاری حاکم بوده است.

منبع:صبحانه

***************************************************************************************************

با توجه به این مسائل؛ اگر به این نتیجه رسیدین که نماز و روزه اجاره ای بگیرید، قبل از هرجا، سری به سایت اجاره یاب بزنین. این سایت با ایجاد امکان درج آگهی اجاره نماز و روزه، و مقایسه افرادی که نماز و روزه اجاره می گیرند یه فرصت عالی برای گرفتن نماز و روزه اجاره ای با قیمت مناسب فراهم کرده است.

روزه اجاره ای---اجاره یاب

 به کانال تلگرام اجاره یاب بپیوندید(لطفاً ♥♥)

نویسنده مطلب: اجاره یاب

"اجاره یاب" سامانه جامع اجاره کالا و خدمات - http://ejarehyab.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *