%d8%a8

مزایای اجاره تاکی واکی

مزایا و معایب اجاره واکی تاکی:

مزایا:
واکی تاکی ها مقاوم و ساده (دارای قطعات و توانایی های اندک) هستند و به راحتی می توان از آنها استفاده کرد. بنابراین برای استفاده در فضای باز بسیار مناسب هستند . آنها همچنین تفریح خوبی برای کودکان هستند و در موقعیت هایی که لازم است تنها یک نفر با یک گروه از افراد صحبت کند( مثل زمانی که شما دستوراتی به کارگرها در محل کار می دهید) بسیار کاربردی است. وزن یک واکی- تاکی تنها حدود gr 200-100 (oz ۷-۳٫۵) است و در محدودی تقریبا مناسبی ( معمولا km2 ۱۰-۵ یا mile2 4-2) کار می کند. عمر باتری آن طولانی است (۲۰ ساعت با ۴-۳ باتری آلکالاین یا قابل شارژ). واکی تاکی ها عموما دارای چند کانال هستند(حدود ۲۵-۸ یا بیشتر) در نتیجه اگر در فواصل نزدیک شما افراد دیگر از واکی تاکی استفاده می کنند به راحتی می توان فرکانس را تغییر داد.

معایب:

بیشتر واکی- تاکی ارزان قیمت آنالوگ هستند و بنابراین امکان تداخل و استراق سمع وجود دارد. در واکی تاکی های گرانتر دیجیتال، اشکال تداخل برطرف شده است اما تنها در واکی- تاکی های نظامی که در ساخت آنها از رمز نگاری استفاده شده امکان استراق سمع وجود ندارد. واکی- تاکی ها بر خلاف موبایل ها و رادیوهای CB برای فواصل خیلی زیاد طراحی نشده اند.

شناخت اجزا قبل از اجاره تاکی واکی:

۱- آنتن: ارسال و دریافت امواج رادیویی
۲- نمایشگرLCD : شماره کانال، مقدار شارژ باتری و.. را نشان می دهد.
۳- مانیتور
۴- دکمه انتخاب منو:با نماد + و – نشانه گذاری شده است.
۵- دکمه منو: برای تغییر عملکرد و تنظیمات، همچنین جهت قفل کردنصفحه کلید برای جلوگیری از تغییر اشتباهی کانال یا سایر تنظیمات
هنگامی که واکی تاکی در جیب شماست.

۶- بلندگو.
۷- شاستی مکالمه.
۸- کلید روشن/خاموش و تنظیم بلندی صدا
۹- چراغ نشانگر LED: زمانی که فرد دیگری در حال استفاده از کانال است، روشن می شود.
۱۰- میکروفن
۱۱- دکمه آهنگ درخواست اتمام مکالمه: یک آهنگ به سایر واکی تاکی ها ارسال می کند و این پیام را می رساند که شما می خواهید صحبت کنید اما کانال توسط آنها اشغال است.
اجاره واکی تاکی - اجاره یاب

چه کسی تاکی واکی را اختراع کرد؟

واکی تاکی یا همان رادیوهای دو مسیره در سال ۱۹۳۷ به صورت همزمان توسط دونالد هینگز[۱] کانادایی و آلفرد گراس[۲] آمریکایی اختراع شد. هر دو اختراعشان را برای استفاده های نظامی در طول جنگ جهانی دوم به کار بردند. هر دوی آنها اختراعات دیگری نیز داشند. گراس پیجر را اختراع کرد که پیش از تلفن همراه برای برقراری ارتباط با افراد در بیرون از منزل یا محل کار استفاده می شد. هینگز پیشرفت هایی در زمینه رادیو، رادار، دستگاه های فلز یاب و دستگاه های اندازه گیری آلودگی هوا داشت. او ۳۹ اختراع دیگر را در دفتر اختراعات آمریکا ثبت کرد.

[۱] Donald Hings

[۲] Alfred Gross

منبع:http://www.explainthatstuff.com

*********************************************************************************************************

اگر با توجه به این مسائل به این نتیجه رسیدین که تاکی واکی اجاره کنید، قبل از هرجا، سری به سایت اجاره یاب بزنین. این سایت با ایجاد امکان درج آگهی اجاره تاکی واکی، و مقایسه اون ها یه فرصت عالی برای تهیه تاکی واکی با قیمت مناسب فراهم کرده. امیدواریم از این طریق، به وسایلی که مدنظرتونه دست پیدا کنین.

⇐ به کانال تلگرام اجاره یاب بپیوندید.

نویسنده مطلب: اجاره یاب

"اجاره یاب" سامانه جامع اجاره کالا و خدمات - http://ejarehyab.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *