412x3tce5jl

مهمترین سوالات در اجاره ویدئو پروژکتور

۱-لومنز در ویدئو پروژکتورها چه ویژگی است؟

ویدئو پروژکتورها رِنج وسیعی از میزان روشنایی دارند که در مقیاس “لومنز” اندازه گیری می شود. اگر ویدئو پروژکتوری مقدار لومنز بالاتری داشته باشد یعنی قابلیت روشن تر شدن رنگهای آن بالاتر باشد و بقیه ی آیتم هایش با ویدئو پروژکتور دیگر یکی باشد، آن ویدئو پروژکتور گرانتر است.
هنگام خرید یا کرایه ویدئو پروژکتور باید به دو لومنز اصلی توجه شود: یکی برای میزان روشنایی رنگی و دیگری برای میزان روشنایی سفید. ممکن است لومنز در برندها و ویدئو پروژکتورهای متفاوت، بسیار متفاوت باشد بنابراین اطلاعات ارائه شده، باید به صورت جداگانه اندازه گیری و لیست شود. اگر در اطلاعات ارائه شده تنها یک نرخ لومنز باشد، عموما منظور میزان روشنایی سفید ویدئو پروژکتور است. میزان اصلی روشنایی رنگی ممکن است به اندازه یک سوم مقدار لومنز ارائه شده باشد.
میزان روشنایی مورد نیاز در ویدئو پروژکتور با توجه به فضای اتاقی که در آن مورد استفاده قرار می گیرد، تعیین می شود. روشنایی ویدئو پروژکتور با مقیاس لومنز سنجیده می شود. برای ویدئو پروژکتور سینمای خانگی که نور محیطی در حداقل ممکن تنظیم می شود حداقل لومنز مورد نیاز ۱۵۰۰ است. برای کلاس درس، اتاق کنفرانس یا اتاقی دارای پنجره، حداقل لومنز مورد نیاز ۲۵۰۰ است. برای تالارهای کنفرانس یا سالن های سخنرانی، لومنز بالاتری مورد نیاز است.

۲-نحوه اتصال لپ تاپ به ویدئو پروژکتور چگونه است؟

با استفاده از یکی از کابل ها ی ویدئو(معمولVGAیاHDMI)دو دستگاه را به یکدیگر وصل نمایید.جهت ایجاد تصویر زمانی که ویدئو پروژکتور را به لب تاپ وصل کرده اید دکمه ی را نگه داشته و یکی از دکمه های را فشار دهید.(متناسب با نوع لب تاپ شما ممکن است ترکب دیگری از دکمه ی FN مورد استفاده قرار گیرد.)در کامپیوتر های خانگی معمولا از ترکیب دکمه ی پنجره با دکمه ی P استفاده می شود. بعد از این کار تصویر زیر ظاهر می شود:
Computer Only : این گزینه تصویر را فقط در رایانه ی شما نشان می دهد و بر روی پرده ی نمایش چیزی نمایش داده نمی شود.
Duplicate:این گزینه تصویر مورد نظر شما را هم بر روی رایانه و هم بر روی پرده نمایش نشان می دهد.
Extend: این گزینه تصویر مورد نظر شما را به صورت مجزا بر روی پرده نمایش و رایانه ی شما نشان می دهد به عبارتی دیگر تصویر روی پرده نمایش خالی از آیکون بوده و اشاره گر موس را نشان نمی دهد.
Projector Only : در این گزینه تصویر فقط بر روی پرده نمایش نشان داده خواهد شد.

۳-ویدئو پروژکتور را به چه دستگاه هایی می توان متصل کرد؟

لپ تاپ،کنسول های بازی،تلویزیون ها،دوربین ها و دستگاه های پخش کننده

اجاره ویدیو پروژکتور--اجاره یاب

۴-ویدئو پروژکتور ها از چه کابل هایی پشتیبانی می کنند؟

روشهای زیادی برای اتصال ویدئو پروژکتورها از قبیل USB، VGA، COMPONENT، HDMI و پورت نمایشگر وجود دارد. این روشها دارای اتصال به صورت مستقیم و یا نیازمند به استفاده از مبدل هستند.
• ارتباط از طریق USB:
تکنولوژی ارتباط سریع از طریق USB در ویدئو پروژکتورها تصاویر را در عرض چند ثانیه به نمایشگر انتقال می‌دهد. در این حالت تنظیم اولیه ای وجود ندارد و مشکلات سختی استفاده از کابل VGA و یا زدن کلیدی برای جابجایی تصویر وجود ندارد.
• نمایش عکسها بدون کامپیوتر:
این امکان به شما داده می‌شود که بدون کامپیوتر، یک دوربین دیجیتال یا فلش مموری را به ویدئو پروژکتور وصل نموده و عکسها را به صورت اسلایدی نمایش می‌دهد. تمامی فرمتهای عکس نیز قابلیت پخش دارند.
• USB:
با استفاده از این روش می‌توان در حالت نمایش بدون جداسازی وسیله، آن را جدا نمود. دستگاههای USB دارای شناسایی خودکار بوده و اتصال آنها به ویدئو پروژکتوربسیار راحت است.
• HDMI:
بسیاری از رایانه های قابل حمل، پخش کننده‌های بلوری و پخش کننده‌های دیگر، دارای پورت HDMI بوده و به شما اجازه می‌دهند تا تصویر و صدا را با کیفیت بالا از طریق تنها یک کابل انتقال دهید.
• پورت نمایش:
اتصال پورت نمایش یک روش ساده و با با پهنای باند بالاست که به شما اجازه می‌دهد که صدا و تصویر را از طریق یک اتصال کوچک برقرار کنید. طراحی آن بدین گونه است که بیشتر دستگاهها از قبیل کامپیوترها، مانیتورها و تلویزیونها را به دوربینهای دیجیتال، پخش کننده DVD و سایر دستگاهها متصل کند. پورت نمایش همچنین می‌تواند با تکنولوژیهای قدیمی نیز با اشتفاده از مبدل کار کند. این روش با VGA، DVI و HDMI سازگار است.

۵-چطور تصویر صافی را بر روی پرده ویدئو پروژکتور تنظیم کنیم؟

در بعضی مواقع تصویر شما بصورت ذوذنقه ای نمایش داده می شود که برای رفع این مشکل با استفاده از دکمه ی Keystoneکه تقریبا در تمامی ویدئو پروژکتور ها وجود دارد می توانید تصویر خود را اصلاح کنید.
شما با کمک اهرم ZOOMکه بر روی لنز دستگاه می باشد می توانید تصویر خود را در اندازه دلخواه تنظیم نموده و بزرگ و کوچک نمایید.
بعضی مواقع تصویر شما کدر و نامطلوب بوده شما با استفاده از اهرم فوکوس که در کنار لنز دستگاه می باشد می توانید تصویر مورد نظر خود را تنظیم نمایید.
گاهی اوقات ممکن است تصویر شما به صورت مورب نمایش داده شود برای رفع این عیب با استفاده از دکمه Horizontal Keystoneمیتوانید تصویر خود را تنظیم نمایید.
اگر قصد دارید ویدئو پروژکتور را بر روی میز قرار دهید حدالامکان سعی کنید سطح مورد نظر صاف و تراز باشد در غیر این صورت می توانید با استفاده از پیچ های تنظیم زیر دستگاه،دستگاه خود را تراز نمایید.

 به کانال تلگرام اجاره یاب بپیوندید(لطفاً ♥♥)

نویسنده مطلب: اجاره یاب

"اجاره یاب" سامانه جامع اجاره کالا و خدمات - http://ejarehyab.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *