prysm-olympic-video-wall-in-corporate-auditorium

مهمترین سوالات در رابطه با تلویزیون شهری

کیفیت و قیمت تلویزیون شهری به چه عواملی بستگی دارد؟

ماژول و کنترلر و منبع تغذیه و کابینت مهمترین اجزاء هنده تلوزیون ها می باشند. و کیفیت تلوزیون به کیفیت این قطعات بستگی دارد. در مورد ماژول هم تراکم و هم کیفیت LED های آن بر کیفیت تلویزیون تاثیر دارد. برای ال ای دی مازول برندهای مختلفی مثل Silan و Epistar و Nichia وجود دارد. بهترین منبع تغذیه برند MeanWell می باشد . بهترین کنترل برند LINSEN و NOVA می باشد و همچنین کابینت مدلهای مختلفی دارد که مدل آلومینیومی و فیبری که سبک بوده و بیشتر برای داخل سالن و تلویزیون های اجاره ای استفاده می شوند و مدل فولادی که برای بیرون سالن می باشد. کابینت باید دقت بالایی داشته باشد در صورت دقت پایین در هنگام ساخت صفحه نمایش باعث ایجاد درز در صفحه نمایش شده و با نفوذ گرد و غبار نمای بدی در تصویر ایجاد می کند. کیفیت منبع تغذیه و کنترلر و کابینت قابل تشخیص می باشد ولی کیفیت ال ای دیها نیاز به گذر زمان و کارکرد تلویزیون دارد که بعد از ۲-۳ سال مشخص خواهد شد.

مهمترین عوامل در انتخاب تلویزیون شهری چیست؟

۱- محل مورد استفاده باید مشخص شود که داخل ساختمان می باشد یا خارج ساختمان.
۲- ابعاد ( طول و عرض ) تلویزیون مشخص گردد.
۳- شدت نور مورد نیاز در تلویزیون بیرون سالن مشخص گردد . ( تلوزیون قرار است رو به آفتاب نصب شود یا در سایه؟ )
۴- حداقل و حداکثر فاصله بیننده از تلویزیون مشخص گردد .

علت قیمت های مختلف فروشنده ها در تلویزیون هایی که دارای مشخصات یکسان هستند چیست؟

قطعات تشکیل دهنده تلویزیون ها دارای تنوع و قیمت بسیار متنوع می باشند که بستگی به نوع انتخاب ، قیمت نهایی نیز مختلف خواهد بود. برای مثال قیمت منبع تغذیه Meanwell در بازار ۱۵۰ هزار تومان می باشد که قیمت منبع تغذیه مشابه با برند Cl حدود ۴۰ هزار تومان می باشد. تمرکز بعضی فروشنده ها بر قیمت پایین می باشد و بعضی دیگر بر کیفیت می باشد که باعث پدید آمدن قیمتهای متنوع در مشخصات به ظاهرا یکسان ( ولی در کیفیت قطعات متفاوت ) می باشد و متاسفانه رکود حاکم بر اقتصاد هم باعث گرایش عمده خریداران به اجناس ارزان گردیده در نتیجه بسیاری از همکاران به عرضه محصولات ارزان قیمت و کیفیت پایین روی آورده اند.

 آیا تعداد کنترلر در کیفیت تصویر تلویزیون تاثیر دارد؟

بله. تعداد کنترلر مورد استفاده بستگی به رزولوشن تلویزیون دارد بطور عام برای تلویزیون داخل سالن در هر نیم متر مربع و در تلویزیون های بیرون سالن به ازاء هر یک متر مربع باید حداقل یک کنترلر استفاده شود.

  در چه ابعادی میتوانید تلویزیون شهري و یا تلویزیون داخل سالن بسازید؟

ابعاد تلویزیون شهری و یا تلویزیون داخل سالن می تواند به هر ابعاد و شکلی ساخته شود. اما باید به این نکته توجه داشت که در صورتی که این تلویزیون در ابعاد استاندارد اچ دی یعنی نسبت طول ۱۶ به عرض ۹ ساخته شود بهتر می باشد.

 آیا تلویزیون های شهری بصورت منحنی ، کروی و سایر اشکال هندسی نیز می تواند ساخته شود؟

بله امکان پذیر می باشد . همچنین محصولات مشابه با کاریی خاص هم وجود دارد.

 میزان کارکرد تلویزیون های شهری تا چه مدت است ؟

عمر مفید تلویزیون های شهری در صورت استفاده از مواد مرغوب بالای ۵۰۰۰۰ ساعت می باشد.

اجاره تلویزیون شهری- اجاره یاب

 میزان برق مصرفی نمایشگر های LED چقدر است؟

میزان برق مصرفی هر نمایشگر با توجه به ابعاد و تعداد LED های هر نمایشگر متفاوت است. ولی بطور میانگین بین ۳۰۰-۸۰۰ وات در هر متر مربع می باشد.

 آیا کولر گازی برای تلویزیون های شهري الزامی است ؟

استفاده از کولر گازی باعث افزایش طول عمر و بهره وری بهتر تلویزیون می شود البته اگر شرایط نصب طوری می باشد که امکان نصب کولر گازی نباشد می توان از مدلها خاص که نیاز به کولر ندارند استفاده کنید .

 فرق بین تلویزیون شهری خارج سالن و تلویزیون داخل سالن چیست؟

۱- تلویزیون شهری خارج سالن به دلیل اینکه در محیط باز نصب می شود بایستی ضد آب باشد ولی تلویزیون داخل سالن خیر
۲- تلویزیون خارج سالن باید ضد ضربه باشد ولی تلوزیون داخل سالن نیازی به ضد ضربه بودن ندارد.
۳- تلویزیون خارج سالن بدلیل وجود آفتاب در فضای باز باید نور بالایی داشته باشد که داخل سالن نیازی به داشتن شدت نور زیاد ندارد.
۴- تلویزیون داخل سالن نسبت به خارج سالن باید رزولوشن بسیار بالایی داشته باشد بدلیل اینکه بینندگان تلویزیون در داخل سالن از فاصله نزدیکتری تلویزیون را مشاهده می کنند.

  فرق تلویزیون DIP و SMD و همچنین ۳in1 RGB و ۱R1G1B در چیست؟

پیکسل ها دو نوع می باشند SMD و DIP که خود مدل DIP هم به دو نوع تقسیم بندی می شود. مدلی که هر سه ال ای دی آن جدا از هم هستند و به آن ۱R1G1B گفته می شود و مدل ۳in1 که هر سه ال ای دی آن داخل یک ال ای دی قرار دارد.
SMD ها زاویه دید وسیع دارند و بیشتر در تلویزیونهای داخل سالن استفاده می شوند و در بیرون سالن بیشتر در مکانهایی که تابش آفتاب مستقیم ندارد می توان استفاده کرد. استفاده از SMD در مکانهایی که برف و باران زیاد یا گرامای شدید دارند اصلا توصیه نمی شود.
کاربرد مدلdip باتوجه به مقاومت مناسب در برابر گرما و رطوبت در محیطها باز بیشتر می باشد و همچنین به خاطر شدت نور بالاتر در برابر تابش آفتاب گزینه بهتری می باشد

 آیا نصب تلویزیون شهری نیاز به مجوز شهرداری دارد ؟

بله نصب تلویزیونهای بیرون سالن که در معرض نمایش عموم می باشد به مجوز شهرداری نیاز دارد.

خلاصه اینکه، اگه با توجه به این مسائل به این نتیجه رسیدین که تلویزیون شهری اجاره کنید یا بخرید، قبل از هرجا، سری به سایت اجاره یاب صفحه اجاره تلویزیون شهری بزنین. این سایت با ایجاد امکان درج آگهی اجاره تلویزیون شهری، و مقایسه اون ها یه فرصت عالی برای تهیه تلویزیون شهری با قیمت مناسب فراهم کرده. امیدواریم از این طریق، به تلویزیونی که مدنظرتونه دست پیدا کنین.

⇐ به کانال تلگرام اجاره یاب بپیوندید(لطفاً ♥♥)

نویسنده مطلب: اجاره یاب

"اجاره یاب" سامانه جامع اجاره کالا و خدمات - http://ejarehyab.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *