il_570xN.754315022_4yjl1

مهمترین نکات برای انتخاب تاج عروس

آرایش موهایتان تمام شده و حالا باید تاج عروس را روی سرتان بزنند اما کدام تاج عروس؟ فکر کرده اید که چه مدل تاجی را دوس دارید یا به لباستان چه مدل توری می آید ؟ به فرم چهره اتان دقت کرده اید که کدام مدل تاجی برازنده اتان است ؟

اگر می خواهید عروس زیبا تری به نظر برسید برای انتخاب تاج به چند نکته مهم توجه داشته باشید:

به فرم صورت تان دقت کنید
تاج هایی را انتخاب کنید که با فرم صورت و چهره شما همخوانی داشته باشند. برای مثال اگر صورت شما دایره شکل است به سراغ تاج های گرد و تل مانندی نروید که دور تا دور سرتان را احاطه می کند. بهتر است تاجی را انتخاب کنید که در مرکز سر قرار می گیرد و ارتفاع بلندی دارد. در این صورت چهره شما کشیده تر به نظر می آید و در شب عروسی، زیبا تر می شوید. اگر صورت کشیده و لاغری دارید تاج هایی که ارتفاع کمی دارند یا به صورت خوابیده روی سر قرار می گیرند به چهره شما بیشتر می آیند. اگر صورت شما ظریف و کوچک است تاج های بزرگ و سنگین را انتخاب نکنید. اگر پیشانی بلندی دارید به سراغ تاج های کوتاه بروید. هر چقدر تاج ظریف تر باشد جلوه زیباتری دارد.

هماهنگی لباس و تاج را در نظر بگیرید
اگر لباس شما نباتی است و جواهرات زرد رنگی دارید بهتراست تاجی را انتخاب کنید که کمی طلایی باشد. هماهنگی سایر زیورآلات با تاج شما موضوعی است که نباید آن را نادیده بگیرید. در برخی از آرایشگاه ها انواع مختلفی از تاج های رنگارنگ با فرم و مدل های گوناگون موجود است که در روز عروسی بعد از کامل شدن آرایش و پوشیدن لباس، می توانید تاج های مختلفی را امتحان کنید و بهترین نمونه را با کمک آرایشگر روی سرتان بگذارید. اما در همه آرایشگاه ها چنین امکانی وجود ندارد و خودتان باید از قبل تاج را از جای دیگری بخرید یا کرایه کنید باید کمی سلیقه به خرج دهید و بهترین تاج ممکن را برگزینید تا کامل کننده زیورآلات شما باشد.

اجاره تاج عروس(اجاره یاب)

خودتان را با لباس عروس مجسم کنید
شاید وقتی به خرید می روید تیپ تان کاملا اسپرت باشد اما باید قدرت تجسم تان را بالا ببرید و خودتان را در لباس عروس مجسم کنید. وقتی که لباس های معمولی دارید و آرایشی روی صورت تان وجود ندارد، یک تاج براق و پر نگین روی صورت شما عالی به نظر می رسد اما نکته مهم اینجاست که باید به روز عروسی و لباس هایتان فکر کنید و با هیجان تصمیم نگیرید. یک قانون مهم به شما می گوید که اول باید لباس تان را سفارش دهید و بعد برای خرید تاج اقدام کنید. اگر دوخت لباس را به خیاط سفارش می دهید و می دانید که فرد با سلیقه ایست، از او بخواهید از باقیمانده پارچه و تور لباس، گل سری برایتان درست کند. برخی از مزون های عروس چنین سفارشاتی را می پذیرند. در این صورت تاج و لباس شما هماهنگی بیشتری دارد.

با آرایشگر مشورت کنید
قبل از اینکه تاج را انتخاب کنید بهتر است با آرایشگرتان مشاوره داشته باشید. از او بپرسید برای موهای شما چه ایده ای دارد و بعد تاج را بر این اساس تهیه کنید. مدل تاج باید با موهای شما هماهنگی داشته باشد. اگر موهایتان را رو به بالا جمع می کنید و صورت کشیده ای دارید انتخاب تاج های پرنسسی اشتباه بزرگی است چون کشیدگی صورت شما را بیشتر می کند. بهتر است موهای شما در گوشه پایینی سر جمع شود و تاج روی سر خوابیده باشد. اگر قرار است آرایش صورت و موهای شما ساده و اروپایی باشد تاج ساده ای انتخاب کنید. حتی می توانید از شانه های مروارید دار یا گل های کنار سر استفاده کنید که با نحوه آرایش شما هماهنگ تر هستند.

اجاره تاج عروس(اجاره یاب)

قد داماد را از قلم نیندازید
بعضی وقت ها انتخاب شینیون های رو به بالا در کنار تاج های پایه بلند قد شما را ۱۰ تا ۱۵ سانتی متر بلند تر نشان می دهد و توجه کنید که قرار است کفش پاشنه بلند هم بپوشید. اینجاست که باید حواستان به قد داماد هم باشد. آرایشگر که داماد را ندیده، اگر با همسرتان تقریبا هم قد هستید این نکته را در نظر داشته باشید تا وقتی داماد جلوی در آرایشگاه به استقبال تان می آید با دیدن یک عروس خیلی قد بلند تر از خودش متعجب یا ناراحت نشود. اگر هم داماد خیلی قد بلند تر از شماست با کمک یک تاج بلند خودتان را به او برسانید تا اختلاف قد شما کمتر به چشم بیاید.

تاج عروسی را خودتان بسازید
اگر کمی خلاقیت دارید و در زمینه انجام کارهای هنری کم و بیش با تجربه هستید، به شما پیشنهاد می کنیم برای تهیه تاج عروسی تان دست بکار شوید. گروهی از تاج های خارجی نگین های گران تری دارند که قیمت کرایه شان به مراتب بیشتر می شود. اگر هم بخواهید تاج را بخرید که هزینه اش چند برابر است. بعضی از تاج و تل های موجود درآرایشگاه ها دست ساز هستند و با کمک نگین های مختلف براق و زیبا شده اند. می توانید وسایل مورد نیاز تان را از بازار تهران یا کوچه رفاهی تهیه کنید و خودتان تاج درست کنید. البته توصیه می شود که اگر فرصت کافی دارید به چند آرایشگاه یا مزون عروس سر بزنید، تاج ها را روی سرتان امتحان کنید و بعد از اطمینان از انتخاب مدل مناسب، برای خرید یا اجاره لوازم مورد نظر دست بکار شوید.

منبع: نوعروس

 به کانال تلگرام اجاره یاب بپیوندید(لطفاً ♥♥)

نویسنده مطلب: اجاره یاب

"اجاره یاب" سامانه جامع اجاره کالا و خدمات - http://ejarehyab.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *