xv-años10

میز عروسی؛ گرد یا مستطیلی؟

برگزاری مراسم‌های گوناگونی چون عروسی به خودی خود استرس زا است، با این حال چگونگی پذیرایی از مهمانان و مدعوین مراسم هموراه جزو نگرانی‌های اصلی میزبان مراسم است. علاوه بر امور مرتبط با انتخاب فضای مناسب و تامین هزینه اجاره صندلی باید گفت اجاره میز و صندلی و اجاره ظروف مناسب از نگرانی‌های اصلی افراد محسوب می‌شود. بدیهی است پیش از هر اقدامی افراد باید لیست قیمت ظروف کرایه و میز و صندلی‌های اجاره‌ای را بررسی نمایند تا بهترین گزینه را سفارش دهند.

اجاره میز و صندلی مهمان فرایند طولانی و طاقت فرسایی است که پس از تامین هزینه اجاره صندلی و با انتخاب بین میز گرد و یا مستطیل شکل آغاز می‌شود؛ انتخاب هر یک از این دو دارای مزایا و معایب متعددی است.

میز گرد

مزایا:

 • اجاره میز و صندلی گرد یک انتخاب سنتی و کلاسیک محسوب می‌شود. میزهای گرد همواره یکی از اجزاء اصلی دکور عروسی محسوب می شود از همین رو انتخاب چنین طرح کلاسیکی هرگز اشتباه نخواهد بود.
 • اجاره میز و صندلی گرد امکان تعامل و گفتگو بین میهمانان را فراهم می‌کند. این گزینه زمانی که میهمانان با یکدیگر به خوبی آشنا بوده و عاشق صحبت کردن باشند بسیار مناسب خواهد بود.
 • فضای نشستن قابل تغییر بواسطه اجاره میز و صندلی گرد امکان پذیر خواهد بود. بواسطه میزهای گرد امکان حذف و یا اضافه کردن میهمانان دور یک میز امکان پذیرتر خواهد بود.
 • با میز‌های گرد امکان رفت و آمد آسانتر نسبت به میزهای مستطیلی وجود دارد.
 • هزینه اجاره میز و صندلی گرد و حمل و نقل آن به مراتب ارزان تر از میزهای مستطیلی می‌باشد.

معایب:

 • یکی از معایب عمده میزهای گرد فضایی است که این میزها اشغال می‌کنند. به عبارتی میزهای گرد فضایی به مراتب بیشتر از میزهای مستطیلی اشغال می‌کنند که در فضای کم یک نقص محسوب می شود.

میزهای مستطیلی

مزایا:

 • میزهای مستطیل شکل یکی از مدرن‌ترین و رایج ترین میزهای مورد پسند مراسم عروسی محسوب می‌شود.
 • بواسطه اجاره میز و صندلی مستطیلی شکل امکان تهیه سبک‌های متنوع فراهم می‌شود. البته باید بدانیم که هزینه اجاره صندلی و میز در سبک‌های محتلف متفاوت است.
 • میزهای مستطیلی شکل بواسطه آنکه فضای کمتری اشغال می‌کنند می‌توانند پذیرای مهمانان بیشتری باشند.

معایب:

 • میزهای مستطیلی شکل دارای فضای نشستن غیر قابل تغییر هستند. از همین رو بخاطر داشته باشید که چنانچه کسی قصد دعوت یک همراه را بدون هماهنگی با شما داشته باشند در تامین فضای پذیرایی از او دچار مشکل خواهید شد.
 • در صورتی که فضا محدود باشد امکان جابجایی و رفت و آمد افراد از دور میزهای مستطیلی شکل دشوار خواهد بود.

چنانچه می‌خواهید بدانید انتخاب کدامیک از میزها بهتر است باید بگوییم که بهترین گزینه انتخاب هردو آنها و ترکیب تعدادی میز گرد و مستطیل شکل باهم است.

به عبارتی پس از بررسی هزینه اجاره صندلی و تصمیم گیری در خصوص اجاره میز و صندلی مناسب میهمانی مورد توجه قرار می‌گیرد. اهمیتی ندارد شما کدام سبک را می‌پسندید هر دو مدل میز در عروسی‌های متعددی مورد استفاده قرار گرفته و کرایه آنها مرسوم است. بهترین گزینه آن است که ترکیبی از این میزها و صندلی‌ها را اجاره کرده و در مراسم خود استفاده کنید.

⇐ برای دریافت پیشنهادات خاص به کانال تلگرام اجاره یاب بپیوندید.

نویسنده مطلب: اجاره یاب

"اجاره یاب" سامانه جامع اجاره کالا و خدمات - http://ejarehyab.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *