projector-rental-los-angeles

نکاتی درباره خرید یا اجاره ویدئو پروژکتور(بخش دوم)

اجاره ویدئو پروژکتور یکی از مهم ترین وسایلی است که برای بسیاری از جلسات یک امر ضروری است.در ادامه مقاله قبلی در این پست نیز با انواع دیگری از ویدئو پروژکتورها و مشخصات آن ها آشنا می شویم.

اجاره ویدئوپروژکتور های باسیم وبیسیم

روشهای مختلفی برای ارتباط کامپیوتر و ویدئو پروژکتور به صورت بیسیم وجود دارد:

– از یک ویدئو پروژکتور دارای قابلیت بیسیم استفاده کنید. این بدین معنی است که در آن قابلیت استفاده از استاندارد شبکه بیسیم (۸۰۲٫۱۱ b/g/n) وجود داشته باشد.

– از یک ویدئو پروژکتور که توانایی اضافه کردن تجهیزات بیسیم را دارد استفاده کنید. در این حالت بایستی ماژول شبکه بیسیم را خریداری کرده و به ویدئو پروژکتور متصل نمایید. وقتی یکبار این تنظیمات انجام شد با یکی از روشهای زیر می توان از این قابلیت استفاده کرد:

۱- استفاده از نرم‌افزار EASY MP در کامپیوتر برای ارتباط بیسیم با هر مدل ویدئو پروژکتور دارای قابلیت شبکه
۲- استفاده از کلید سخت افزاری USB سریع که به صورت جداگانه فروخته می‌شود. بدون نیاز به نرم‌افزار ارتباط را برقرار می‌کند. به راحتی کلید سخت افزاری را درون USB کرده و کامپیوتر به ویدئو پروژکتور وصل می‌شود.

– استفاده از اپلیکیشن iProjection برای سیستم عاملهای IOS و اندروید که محتوای یک گوشی هوشمند را به صفحه نمایش بزرگ انتقال می‌دهد. با نصب یک اپلیکیشن کوچک بر روی گوشی هوشمند خود، می‌توانید آن را به ویدئو پروژکتور وصل نمایید.
اجاره ویدئو پروژکتور |اجاره یاب

اتصالات:
روشهای زیادی برای اتصال ویدئو پروژکتورها از قبیل USB، VGA، COMPONENT، HDMI و پورت نمایشگر وجود دارد. این روشها دارای اتصال به صورت مستقیم و یا نیازمند به استفاده از مبدل هستند.

ارتباط از طریق USB:
تکنولوژی ارتباط سریع از طریق USB در ویدئو پروژکتورها تصاویر را در عرض چند ثانیه به نمایشگر انتقال می‌دهد. در این حالت تنظیم اولیه ای وجود ندارد و مشکلات سختی استفاده از کابل VGA و یا زدن کلیدی برای جابجایی تصویر وجود ندارد.

نمایش عکسها بدون کامپیوتر:
این امکان به شما داده می‌شود که بدون کامپیوتر، یک دوربین دیجیتال یا فلش مموری را به ویدئو پروژکتور وصل نموده و عکسها را به صورت اسلایدی نمایش می‌دهد. تمامی فرمتهای عکس نیز قابلیت پخش دارند.

USB:
با استفاده از این روش می‌توان در حالت نمایش بدون جداسازی وسیله، آن را جدا نمود. دستگاههای USB دارای شناسایی خودکار بوده و اتصال آنها به ویدئو پروژکتور بسیار راحت است.

HDMI:
بسیاری از رایانه های قابل حمل، پخش کننده‌های بلوری و پخش کننده‌های دیگر، دارای پورت HDMI بوده و به شما اجازه می‌دهند تا تصویر و صدا را با کیفیت بالا از طریق تنها یک کابل انتقال دهید.

پورت نمایش:
اتصال پورت نمایش یک روش ساده و با با پهنای باند بالاست که به شما اجازه می‌دهد که صدا و تصویر را از طریق یک اتصال کوچک برقرار کنید. طراحی آن بدین گونه است که بیشتر دستگاهها از قبیل کامپیوترها، مانیتورها و تلویزیونها را به دوربینهای دیجیتال، پخش کننده DVD و سایر دستگاهها متصل کند. پورت نمایش همچنین می‌تواند با تکنولوژیهای قدیمی نیز با اشتفاده از مبدل کار کند. این روش با VGA، DVI و HDMI سازگار است.

اجاره ویدئو پروژکتور | اجاره یاب

قابلیت تعامل:
ویدئو پروژکتورها دارای قابلیت تعامل هستند. ترکیب قلم و ویدئو پروژکتور به شما این اجازه را می‌دهد که بدون محدودیت و یا هزینه اضافه خرید وایت بورد هوشمند ، با قلم بر روی ویدئو پروژکتور کار کنید. ویدئو پروژکتورهای تعاملی جدید به شما اجازه می‌دهند تا بدون ایجاد سایه یا تشعشع از فاصله‌ای مطمئن با قلم کار کنید. شما می‌توانید به راحتی مطلبی را نمایش دهید یا بر روی نمایشگر چیزی بنویسید. همچنین با قلم مسیری را نشان دهید، کلیک کنید و یا طرحی را بکشید.

تنظیم فاصله و اندازه:
مکان پروژکتور و اندازه تصویر به مشخصات اتاق بستگی دارد. از این رو شما باید فاصله پخش و توانایی ویدئو پروژکتور را درنظر گرفته و آنگاه مکان ویدئو پروژکتور را تعیین کنید.(فاصله پخش پروزکتور فاصله بین پروژکتور و تصویر روی پرده است.)

فاصله پخش معمولا به چند دسته تقسیم می شوند:

فاصله زیاد:تصاویر بسیار بزرگی را ایجاد می‌کنند. این نوع ویدئو پروژکتورها معمولا در مرکزسقف اتاقهای بزرگ نصب می‌شوند.

فاصله کم تصاویر بسیار بزرگی را با کاهش سایه و تشعشع نور ایجاد می‌کنند. معمولا این نوع ویدئو پروژکتورها بر روی دیوار یا سقف نزدیک آن نصب می‌شوند. در کل باید نزدیک به پرده نمایش باشند. این فاصله معمولا ۳ تا ۸ فوت می‌باید باشد.

فاصله بسیار کم: به صورت مجازی کاملا سایه‌ها و تشعشع چشمی را کم می‌کند . این نوع معمولا روی دیوار یا سقف نزدیک پرده نمایش و یا میز نصب می‌گردد. ویدئو پروژکتورهای با فاصله بسیار نزدیک معمولا فاصله بین ۰ تا ۴ فوت با پرده دارند.
با استفاده از یک محاسبه‌گر فاصله ویدئو پروزکتور می‌توان فاصله بین پرده نمایش و ویدئو پروژکتور را محاسبه نمود.

اجاره ویدئو پروژکتور | اجاره یاب

مکان تصویر و تنظیم آن:
یک ویدئو پروژکتور به شما اجازه می‌دهد تا به راحتی تنظیم اندازه تصویر را انجام دهید. تنظیم دستی مراحل کمی دارد. با دکمه تنظیم فیزیکی یا قطعه متحرک درویدئو پروژکتور می توان این کار را انجام داد. تنظیمات خودکار مزیت دیگری هستند که با استفاده از آن می‌توان این کار را با سرعت بدون نیاز به کنترل کاربرانجام داد. بسیاری ازویدئو پروژکتورها داری درجه تنظیم هستند، ولی بعضی تنظیمات پیشرفته تری دارند.(بسیاری از مشتریان در زمان اجاره پروژکتور با این مسایل مواجه می شوند) در اینجا چند روش تنظیم مکان تصویر معرفی شده‌است:

تصحیح با دکمه‌های عمودی و افقی:
وقتی یک پروژکتورکاملا به صورت مستقیم به سمت پرده نمایش نیست و با آن زاویه دارد، تصویر ذوزنقه‌ای می‌شود. در این حالت با دکمه‌های تصحیح می‌توان تصویر را مستطیلی کرد. این کار به صورت دستی یا خودکار صورت می‌گیرد. با دکمه‌ تصحیح خودکار پروژکتور تصویرکج را تشخیص داده و تصحیح می‌کند. دکمه تصحیح عمودی نیز وجود دارد که کجی بالا و پایین تصویر را برطرف می‌نماید. همچنین دکمه تصحیح افقی کناره‌های کج راست و چپ را اصلاح می‌کند.

جابجایی لنز
جابجایی لنز به شما اجازه می‌دهد تا جابجایی افقی یا عمودی صورت گرفته تا یک تصویر کامل، با لبه‌های صاف و تمرکز یکدست ایجاد شود. این امر به راحتی نصب و جانمایی ویدئو پروژکتور بدون از دست دادن رزولوشن دلخواه کمک می‌کند. جابجایی عمودی لنز به پروژکتور اجازه می‌دهد تا تصویر را بالا و پایین و جابجایی افقی آن را چپ و راست می‌کند. به دلیل اینکه لنز جابجا می‌شود، کیفیت تصویر کاهش نمی‌یابد و جایگزینی برای تصحیح تصویر است.

اجاره ویدئو پروژکتور | اجاره یاب

تنظیم تصویر
تنظیم تصویر روشی سریع برای حس کردن خودکار تصویر و اصلاح کیفیت آن است. در این روش مستقیما به صورت خودکار اندازه صحیح تصویر اصلاح می شود. این کار با فشردن تنها یک دکمه صورت می‌گیرد. تنظیم تصویر از یک حسگر که در جلوی ویدئو پروژکتور نصب شده، برای اصلاح شکل و مکان تصویر استفاده می‌کند.

گوشه سریع
ابداع گوشه سریع به شما کمک می‌کند تا هر چهار گوشه تصویر را مستقل از کنترل از راه دور جابجا کنید تا کاملترین مستطیل تصویر به وجود آید.

بزرگ نمایی
قابلیت بزرگ نمایی اپتیکال به شما اجازه می‌دهد تا تصویر را بدون ایجاد اعوجاج یا کاهش کیفیت بزرگ کنید. برخلاف بزرگ نمایی دیجیتال که تنها بخشی از تصویر را بزرگ می‌کند.

لنزهای نوری
برخی ویدئو پروژکتورها دارای لنزهای قابل تعویض هستند. این نوع ویدئو پروژکتورها انعطاف بیشتری برای جانمایی دارند. انتخاب لنز به کاربران اجازه می‌دهد تا از لنزهای موتوردار مناسبتر برای مکان خود استفاده کنند. این ویدئو پروژکتورها یک دسته برای تعویض راحت لنز دارند. با استفاده از تعویض لنز می‌توان از تصویر ویدئو پروژکتور را در فاصله های دور و نزدیک مشاهده کرد.

تصحیح تصویر عمودی با استفاده از جابجایی راحت
برای تنظیم سریع عمودی تصویر می‌توان از میله کنترلی استفاده کرد.این میله بالای بسیاری از ویدئو پروژکتورهای اپسون قرارداده شده است و با آن می‌توان تصویر را اصلاح نمود.

قابلیت شبکه

ارسال تصویر از طریق شبکه:
تصویر می‌تواند از طریق شبکه کامپیوتری به ویدئو پروژکتور انتقال یابد. در جلسات، ارائه ها و اپلیکشنهای دارای امضای دیجیتال می‌توان از نرم‌افزار EasY MP استفاده کرد. این نرم‌افزار می‌تواند یک یا چندتصویر را از یک کامپیوتر روی چند ویدئو پروژکتور نمایش دهد. همچنین می توان یک ویدئو پروژکتور را بین چند ارائه دهنده با اشتراک گذاشت. حداکثر تا شانزده کامپیوتر به یک ویدئو پروژکتور وصل می‌شوند.

ارسال پیام:
این قابلیت به شما اجازه می‌دهد تا اعلانهای عمومی داشته باشید و پیامهای خود را به صورت بلادرنگ به ویدئو پروژکتورهای شبکه ارسال کنید. پیامها می‌توانند همزمان به هزاران ویدئو پروژکتور ارسال شوند و کنترل ویدئو پروژکتور درحال استفاده را دردست گیرند. برای آموزگاران و انجمنهای بزرگ این قابلیت می تواند ابزار مناسبی برای ارسال پیامهای عمومی، دستورالعملها و اعلانات باشد.

مانیتور کردن و کنترل
قابلیت مانیتور کردن و کنترل به شما کمک می‌کند تا قابلیت تعمیرات ویدئو پروژکتور راحت باشد. مزایای استفاده از این امر اینست که از راه دور دسترسی و مدیریت ویدئو پروژکتورهای شبکه صورت گیرد و در زمان و هزینه صرفه‌جویی شود.

اجاره ویدئو پروژکتور | اجاره یاب

خصوصیات پیشرفته نصب ویدئو پروژکتور

راه حل تصویر سه بعدی
با این روش می‌توان با دو پروژکتور، تجربه داشتن تصویر خارق‌العاده با روشنایی دو برابر را ایجاد کرد. فیلترهای پلاریزه در ترکیب با شیشه‌های کم قیمت به راحتی امکان تجربه سینما را ایجاد می‌کنند.

جداسازی صفحه نمایش
این قابلیت به شما امکان می‌دهد تا به صورت همزمان ۲ تا ۴ تصویر جداگانه را بر روی یک ویدئو پروژکتور نمایش دهید و برای جلسات با چند سخنران، کلاسها و کنفرانس ویدئویی بسیار مناسب هستند.

DICOM
DICOM مخفف استفاده پزشکی از تصاویر دیجیتال و ارتباطات است و به صورت دقیق و عالی تصاویر را مانند عکسهای ایکس-ری ارسال می‌کند.

ترکیب لبه‌ها
می‌توان از چندین ویدئو پروژکتور برای در کنار گذاشتن تصاویر بدون وجود لبه‌های نورانی یا تداخل تصاویر استفاده کرد.ویدئو پروژکتورهایی که این قابلیت را دارند، برای گالری‌های هنری، امضاهای دیجیتال، تصاویر روی دیوارها و اتاقهای فرمان مناسب هستند.

DCDi
با درهم‌آمیختگی ارتباط مستقیم یک تراشه ویدئویی است که بازتولید تصویر را با کم کردن آمیختگی تصویر بههبود می‌بخشد. این عمل با کاهش اغتشاش ناشی از افزایش شارپنس تصویر صورت می‌گیرد.

ویدئو پروژکتورهای ۳۶۰ درجه‌ای
با این قابلیت شما می‌توانید با نصب ویدئو پروژکتور در هر مکانی ،از هر زاویه ای تصویر را پخش کنید. در بسیاری از مراسم ها به جای اجاره چندین پروژکتور مشتریان اجاره یک دستگاه ویدئو پروژکتور ۳۶۰ درجه را ترجیح می دهند.

 به کانال تلگرام اجاره یاب بپیوندید(لطفاً ♥♥)

نویسنده مطلب: اجاره یاب

"اجاره یاب" سامانه جامع اجاره کالا و خدمات - http://ejarehyab.ir

یک دیدگاه در “نکاتی درباره خرید یا اجاره ویدئو پروژکتور(بخش دوم)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *