behringer_iqseries

نکاتی که باید قبل از اجاره سیستم صوتی بدانیم؟(آشنایی با آمپلی فایر)

پیشنهاد می کنیم قبل از اجاره سیستم صوتی،اجاره باند و اجاره اکو مطلب زیر را مطالعه نمایید.

پاور (آمپلی فایر)

یکی از مهمترین پرسش هایی که در مورد اجاره سیستم های صوتی پرتابل مطرح می شود این است که به چه روشی برق یک سیستم صوتی را تامین کنیم.در صورتی که شما از بلندگو های اکتیو استفاده کنید دیگر نیازی به پاورها نخواهید داشت.(جهت تامین برق بلندگو ها)اما اگر از بلندگو های پسیو استفاده کنید حتما برای تامین برق سیستم صوتی خود وجود پاور ها الزامی است.

اجاره سیستم صوتی- اجاره آمپلی فایر- اجاره یاب

وظیفه آمپلی فایر ها

وظیفه ی اصلی پاورها تامین برق مورد نیاز اسپیکرهای پسیو و برخی میکروفن های فانتوم دار می باشد.همچنین پاورها وظیفه افزایش قدرت سیگنال ها ی صوتی را دارند تا با قدرت بالا پخش شوند.مطابق شکل آمپلی فایر سیگنال های صوتی میکسر را تقویت و برق بلندگوی پسیو را تامین می کند.

هر پاور توان چه تعداد بلندگوی پسیو را تامین می کند؟

برای پاسخ به این سوال باید به ۲ فاکتور توان و امپدانس پاور و بلندگو ها توجه کرد.از لحاظ توان معمولا باید توان آمپلی فایر(پاور) با توان بلندگو ها در یک سطح باشد. به طور تقریبی جهت مصارف کوچک، یک پاور ۱۰۰۰ وات، ۲ عدد بلندگوی ۵۰۰ وات جهت پخش موزیک و ۴عدد بلندگوی ۵۰۰ وات جهت سخنرانی را می تواند ساپورت کند.

از لحاظ اهمی یک پاور ۴ اهم می تواند به اندازه ۴ اهم بلندگو را ساپورت کند و یا ۲ بلندگوی ۸ اهم را به طور موازی به پاور متصل کنید. عوامل دیگری نظیر اندازه سالن،سرپوشیده یا روباز بودن سالن و میزان آکوستیک بودن سالن نیز در انتخاب پاور اهمیت دارد. همچنین برخی از عوامل پیچیده تر همچون کارایی و توان مصرفی اسپیکرها(هر اسپیکر به چند وات توان نیاز دارد) و میزان سقف یا headroom پاور( مقدار توان تولیدی پاور تا رسیدن به نقطه ی پیک خود بدون آنکه اختلالی در صدا ایجاد شود) در انتخاب پاور مناسب موثر است. بهترین حالت زمانی است که یک پاور به گونه ای توان سیستم صوتی شما را تامین کند که هیچ گونه کاهشی در کیفیت صدا مشاهده نشود.

اجاره سیستم صوتی- اجاره آمپلی فایر- اجاره یاب

تعداد کانال های یک آمپلی فایر

هر پاور تعداد محدودی کانال ورودی دارد.زمانی که یک پاور ۲ کاناله باشد در واقع شما ۲ بلندگو را به طور مستقیم می توانید به پاور متصل کنید.بقیه بلندگو ها را باید به طور سری به یکدیگر متصل کنید تا از توان پاور بتوانند استفاده کنند.زمانی که بر روی یک پاور عبارت ۲*۱۰۰۰ درج شده است این بدین معناست که این پاور ۲ کاناله بوده و هر کانال ۱۰۰۰ وات توان را عرضه می کند.

جهت اجاره سیستم صوتی و اجاره اکو برای مراسم خود به چه پاوری نیاز داریم؟

بر اساس تجربه دریافته ایم که به طور تقریبی برای جمعیت های زیر ۱۰۰ نفر یک پاور ۶۰۰ وات،برای جمعیت های بین ۱۰۰ تا ۴۰۰ نفر یک پاور ۱۰۰۰ وات نیاز است.البته در صورتی وجود موزیک برای جمعیت های بین ۳۰۰ ای ۴۰۰ نفر آمپلی فایر ۱۶۰۰ وات گزینه مناسب تری است.

برند ها

برند های معروف FBT Crown Dynacord Yamaha و…در زمینه تولید آمپلی فایر فعالیت می کنند.

⇐ به کانال تلگرام اجاره یاب بپیوندید(لطفاً ♥♥)

نویسنده مطلب: اجاره یاب

"اجاره یاب" سامانه جامع اجاره کالا و خدمات - http://ejarehyab.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *