Buying-Lens

نکات ضروری که هنگام اجاره لنز دوربین باید بدانید

چه لنزی اجاره کنیم؟ این سوالی است که ممکن است برای خیلی از افراد وجود داشته باشد و به شکل‌های مختلف مطرح شود. مساله اینجاست که در این سوال بی پایان، یک مشکل وجود دارد و آن این است که لنزی که شما اجاره می کنید، فقط به خود شما بستگی دارد.

چه لنزی را دوست دارید؟ دوست دارید چگونه عکاسی کنید؟ در چه موقعیت‌هایی عکاسی می‌کنید؟ در استودیو عکاسی می‌کنید یا در در محیط‌های بیرون؟ سبک عکاسی شما چیست؟ پس جواب این سوال بستگی به پاسخ شما به این سوال‌های متعدد دارد.

نکات مهمی که هنگام اجاره لنز باید به آن ها توجه کنید را با هم مرور می کنیم:

چگونه تصمیم بگیریم که چه لنزی اجاره کنیم؟

به محدودیت‌های فعلی خود نگاه کنید. آیا مواردی در هنگام عکاسی پیش آمده است که به خود گفته باشید کاش لنز وایدتر یا لنزی با زوم بیشتر داشتید؟ هنگامی سفر کردن ممکن است این نیاز را حس کنید که لنز واید برای ثبت مناظر، بسیار کاربری تر است یا ممکن است با توجه به عکس‌هایی که می‌گیرید، حس کنید که به لنزی زوم نیاز دارید.
آیا معمولا در محیط‌هایی عکاسی می‌کنید که نور کمی دارند؟

در این صورت به لنزی نیاز دارید که دیافراگم بازتری داشته باشد. برای عکاسی در محیط‌های کم نور مانند آسمان شب یا در مکان‌هایی که استفاده از فلاش ممنوع است؛ نیاز به لنزیی با دیافراگم باز دارید. لنزهایی با دیافراگم f/2.8 یا کمتر.
آیا قصد دارید که در آینده بدنه دوربین خود را ارتقا دهید؟

اگر این قصد را دارید، توجه کنید لنزی را که انتخاب می‌کنید با بدنه بعدی شما کار کند. برای مثال اگر دوربین کانن دارید، باید بدانید که لنزهای EF در تمام بدنه‌ها کار می‌کنند اما لنزهای EF-S برای بدنه‌های کانن با سنسور کراپ طراحی شده‌اند. پس در انتخاب لنز به این توجه کنید که آن لنز در تمام بدنه‌های آن برند کار کند.
قبل از آنکه آن لنز را اجاره کنید، آن را امتحان کنید.

با عکاسان دیگر که آن لنز را دارند صحبت کنید. در مواردی بعد از تست کردن لنز به این نتیجه می‌رسید که آن لنز، چیزی نبوده است که شما واقعا می‌خواستید.

چیزی تحت عنوان تجهیزات مناسب یا نامناسب وجود ندارد. لنزی را اجاره کنید که برای شما مناسب است. ممکن است مطالب زیادی را درباره لنزهای ضروری در عکاسی خوانده باشید ولی در عمل با آن لنزها نتوانید، نتیجه دلخواه را بگیرید. پس با توجه به سبک عکاسی، شرایط و بودجه خود لنز مناسب را انتخاب کنید.

در سایت‌های به اشتراک‌گذاری عکس مانند ۵۰۰px یا فلیکر، اگزیف (Exif) عکس‌هایی که دوست دارید را نگاه کنید تا متوجه شوید که عکاس از چه دوربین و لنزی برای ثبت آن عکس استفاده کرده است. این به شما در انتخاب لنز مدنظرتان کمک خواهد کرد.
با استفاده از نکات ذکر شده بالا، لنزی را انتخاب کنید که برای شما مناسب است. در صورتی که لنزهای گران قیمت زیادی داشته باشید و از آن‌ها استفاده‌ای نکنید، قطعا برنده نیستید. پس در انتخاب تجهیزات دقت کنید.

***************************************************************************************************

اگر با توجه به این مسائل به این نتیجه رسیدین که لنز دوربین اجاره کنید، قبل از هرجا، سری به سایت اجاره یاب بزنین. این سایت با ایجاد امکان درج آگهی اجاره لنز و دوربین، و مقایسه اون ها یه فرصت عالی برای تهیه لنز با قیمت مناسب فراهم کرده. امیدواریم از این طریق، به وسایلی که مدنظرتونه دست پیدا کنین.

⇐ به کانال تلگرام اجاره یاب بپیوندید(لطفاً ♥♥)

نویسنده مطلب: اجاره یاب

"اجاره یاب" سامانه جامع اجاره کالا و خدمات - http://ejarehyab.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *