infocus-1-768x478

نکات مهم در اجاره ویدئوپروژکتور

اجاره ویدیو پروژکتور کاربردهای زیادی دارد.شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که برای مراسمی از جمله یک کلاس آموزشی،مراسم سخنرانی،تماشای فوتبال و…نیاز به یک دستگاه ویدئو پروژکشن داشته اید تا مطالب مرتبط را از طریق یک لپتاپ یا تلوزیون بر روی پرده نمایش بگذارید تا همه حضار بتوانند تصاویر را به خوبی مشاهده کنند.در این نوشته قصد داریم تا نکات مهمی که در مورد اجاره ویدئو پروجکشن نیاز دارید را ذکر کنیم.

۱-کاربرد اجاره ویدئو پروژکتور:

نوع استفاده شما در اجاره ویدئو پروجکشن تاثیر زیادی در انتخاب شما دارد.ویدئوپروژکشن مناسب تماشای فوتبال یا فیلم در منزل با استفاده آن در یک همایش با جمعیت بالا متفاوت است.برای نمایش فیلم ها یا فایل هایی که دارای جزییات ریز هستند استفاده از ویدئو پروژکشن با رزولیشن های در حدود ۷۶۸*۱۰۲۴ پیکسل پیشنهاد می گردد که نسبتا هزینه ی بالاتری دارند.برای نمایش تصاویر با جزییات معمول ویدئو پروژکتورهایبا رزولیشن حدود ۶۰۰*۸۰۰مناسب است.

۲-نورمحیط:

نور محیط در انتخاب ویدئوپروژکشن نیز تاثیر گذار است.استفاده از ویدئو پروژکشن در محیط های بازمخصوصا در زیر نور خورشید،به علت واضح نبودن به هیچ وجه توصیه نمی شود. برای چنین محیط هایی بهتر است از تلوزیون های شهری استفاده کنید.در محیط های باز با نور کم و جمعیت زیر ۱۰۰ نفر می توانید از ویدئو پروژکشن ها استفاده کنید.

۳-اتصالات دستگاه:

ویدئوپروژکشن را قصد دارید با چه وسیله ای ارتباطی متصل کنید؟به طور معمول ویدئوپروژکشن ها را از طریق کابل HDMI به لب تاپ ها متصل می کنند.تعدادی از پروژکشن های جدید قابلیت اتصال از طریق WiFI را دارند که شما می توانید از طریق موبایل و یا تبلت خود اتصال را برقرار کنید.تقریبا تمامی ویدئوپروژکشن ها دارای خروجی HDMI می باشند.اگر قصد اتصال دوربین فیلم برداری را به ویدئوپروژکشن ها دارید دستگاه شما باید دارای خروجی s-video نیز باشد.

اجاره ویدئو پروژکتور | اجاره یاب

۴-میزان جمعیت:

تعداد جمعیت تاثیر مهمی در انتخاب نوع دستگاه دارد با افزایش جمعیت باید شدت نور دستگاه(ANSI lumens) و کیفیت تصویر نیز تقویت شود تا مهمان هایی که در انتهای جمعیت ساکن هستند به خوبی بتوانند تصاویر را مشاهده کنند.اصولا استفاده از ویدئوپروژکشن برای جمعیت های زیر ۳۰۰ نفر می باشد و برای جمعیت های بالای ۳۰۰ نفرتوصیه می شود از اجاره تلوزیون شهری(video wall )استفاده کنید.

۵-سایز و نوع پرده:

قصد دارید تصاویر خود را به چه شکلی به حضار نمایش دهید؟نمایش بر روی دیوار؟نمایش بر روی بنر های سفید رنگ؟ و یا بر روی پرده نمایش های مخصوص ویدئو پروژکشن ها؟.اگر قصد استفاده از پرده با ابعاد بسیار بزرگ را دارید بهتر است از بنر های سفید رنگ بر روی داربست یا سازه ها استفاده کنید.کیفیت تصویر با پرده نمایش رابطه ی مستقیم دارد.بهترین تصویر معمولا بر روی پرده های مخصوص این کار نمایش داده می شود. برای موارد پرتابل پرده ها به دو صورت پایه ای و دیواری می باشند که متناسب با محل نصب می تواند پایه دار یا دیواری باشند.پرده های نمایش معمولا در ابعاد زیر وجود دارند:

پرده نمایش پایه دار                                                                        پرده نمایش دیواری
ابعاد ۱۸۰سانتیمتر *۱۸۰سانتیمر                                                       ابعاد ۱۸۰سانتیمتر *۱۸۰سانتیمر
ابعاد ۲۰۰سانتیمتر *۲۰۰سانتیمتر                                                      ابعاد ۲۰۰سانتیمتر *۲۰۰سانتیمتر
ابعاد۲۵۰سانتیمتر *۲۵۰سانتیمر                                                        ابعاد۲۵۰سانتیمتر *۲۵۰سانتیمر
ابعاد ۳۰۰سانتیمتر *۳۰۰سانتیمتر

 به کانال تلگرام اجاره یاب بپیوندید(لطفاً ♥♥)

نویسنده مطلب: اجاره یاب

"اجاره یاب" سامانه جامع اجاره کالا و خدمات - http://ejarehyab.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *