walkietalkie1

واکی تاکی چیست؟

اجاره تاکی واکی،واکی تاکی و یا بی سیم از جمله تجهیزات مورد نیاز مراسمات است که جهت ارتباط افراد در فواصل دور مورد استفاده قرار می گیرد.اجاره تاکی واکی بیشتر توسط مدیران همایش ها و مراسمات جهت هماهنگی بیشتر تیم اجرایی انجام می شود.اگر شما هرگز لذت ارتباط با واکی-تاکی را تجربه نکرده اید، نمی توانید تصور کنید چه چیز جالبی را از دست داده اید. قبل از همه گیر شدن تلفن ها در دهه ۱۹۸۰ تا ۱۹۹۰، واکی تاکی موثرترین راه برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات درفواصل متوسط بودند و هنوز هم به طور گسترده ای توسط افسرانپلیس، کارکنان ارتش و همچنین برگزارکننده های رویدادهای بزرگ اجتماعی، مورد استفاده قرار می گیرند. واکی تاکی چیست و چگونه کار می کند؟ در ادامه به بررسی دقیق تر آن می پردازیم.

واکی تاکی چیست و اجاره تاکی واکی چه کاربردی دارد؟

واکی تاکی یک دستگاه رادیویی دستی و قابل حمل است که به صورت بی سیم(با استفاده از امواج رادیویی) بر روی یک باند تک فرکانسه مشترک، ارتباط برقرار می کند. هر واکی تاکی شامل یک فرستنده- گیرنده ، یک آنتن(برای ارسال و دریافت امواج رادیویی) و همچنین یک بلندگو که اگر دکمه “شستی مکالمه” را بفشارید و صحبت کنید تبدیل به میکروفن می شود، است. میکروفن و بلندگو دارای اجزای مشابهی از قبیل سیم پیچ، اهنربا و یک مخروط پلاستیکی یا کاغذی(جهت تولید و یا ضبط صدا)، دارند. به همین دلیل می توان از یک سری از این تجهیزات، موجود در واکی تاکی برای دو منظور ضبط و پخش صدا تنها با تغییر مسیر جریان الکتریکی استفاده کرد. اما بیشتر واکی تاکی های پیشرفته نظیر آنچه در شکل نشان داده شده است دارای میکروفن و بلندگوی جداگانه هستند.

چگونه از واکی تاکی استفاده کنیم؟

بر خلاف رادیوی معمولی که تنها امکان دریافت صدا یا موسیقی از ایستگاه رادیویی را دارند، واکی تاکی یک رادیوی دو مسیره است، شما هم می توانید صحبت کرده و هم بشنوید. اشکال اصلی آن است که از یک کانال فرکانسی برای دو کار استفاده می شود، در نتیجه تنها یک نفر می تواند در یک لحضه صحبت کند. دستگاه های ارتباطی که با این روش کار می کنند را ” نیم دوبلکس” می گویند که ارتباط در یک لحضه فقط در یک مسیر جاری می شود، بر خلاف دستگاه های “دوبلکس کامل” مثل تلفن که در یک لحضه هم می توان صحبت کرد و هم شنید.گروهی که از واکی تاکی برای ارتباط با یکدیگر استفاده می کنند، باید آن را بر روی فرکانس یکسان(که به آن کانال می گویند) تنظیم نمایند. واکی تاکی ها در حالت عادی به عنوان گیرنده عمل می کنند، مانند رادیویی که روی فرکانس خاصی تنظیم نشده است. وقتی میکروفن واکی تاکی فعال گردد بلندگوی آن خاموش می شود. در هنگام صحبت کردن کلمات به امواج رادیویی تبدیل شده و از طریق کانال از پیش تعیین شده ارسال می شوند ( این فرکانس معمولا در حدودMHz ۴۶۰ است). از آنجاییکه امواج رادیویی بخشی از امواج الکترومغناطیسی هستند با سرعت نور ( km/second30000 یا miles/second ۱۸۶۰۰۰ ) حرکت می کنند، بنابراین امواج توسط تمامی دستگاه های دیگر به صورت همزمان دریافت می شوند. امواج رادیویی دوباره به جریان الکتریکی تبدیل می شود و میکروفن آن را مجددا به صدای گوینده تبدیل می کند. زمانی که صحبت گوینده به اتمام رسید کلمه تمام را می گوید این به معنای پایان جمله ی او است و شاستی مکالمه را رها می کند، واکی تاکی در این حالت دوباره به وضعیت شنیدن بر می گردد و دیگران می توانند صحبت کنند.

اجاره واکی تاکی - اجاره یاب

⇐ به کانال تلگرام اجاره یاب بپیوندید.

نویسنده مطلب: اجاره یاب

"اجاره یاب" سامانه جامع اجاره کالا و خدمات - http://ejarehyab.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *