prysm-cascade-190-collaboration-video-wall-768x461

ویژگی های مهم در اجاره تلویزیون شهری

به طور معمول تلویزیون شهری نیازمند سرمایه گذاری قابل توجهی است و اغلب گران قیمت ترین هزینه در پروژه ها محسوب میشود. با اینکه تلویزیون شهری تنها به عنوان یک نمایشگر عمل میکند اما به یاد داشته باشید که یک سیستم است.

تلویزیون های شهری ویژگی های متمایز و مزایای متعددی دارند و توانایی نمایش تصاویر و انعطاف پذیری دارند که نمی توان با دستگاه های دیگر آن را به دست آورد. به دلیل اینکه در سرمایه گذاری وجود و نصب تلویزیون شهری الزامی است ممکن است یک طراح کم تجربه به دنبال جایگزینی برای پخش تصاویر بزرگ یا ارائه ی اطلاعات متعدد باشد مانند این که از پروژکتور ها برای تصاویر بزرگ استفاده کند یا از صفحه های ال سی دی متعدد استفاده کند تا تصویری مشابه تلویزیون شهری ایجاد شود.

با این وجود تلویزیون های شهری ویژگی ها و مزایای متمایزی دارند و کیفیت تصویری را که ارائه می دهند را نمی توان با نمایش دهنده های دیگر به دست آورد. این ویژگی ها را با هم بررسی می نمائیم:

تراکم پیکسل بالا

تراکم پیکسل تعداد پیکسل در واحد سطح است و با وضوح و اندازه ی صفحه ی نمایش تعیین می شود. هنگامی که یک تصویر واحد بزرگ می شود تراکم پیکسل کاهش می یابد. با این وجود برای تلویزیون شهری تراکم پیکسل بدون در نظر گرفتن اندازه ثابت است زیرا تلویزیون شهری واحد های نمایش منحصر به فردی دارد. بزرگ کردن اندازه کیفیت کلی تلویزیون شهری را افزایش می دهد.

اجاره تلوزیون شهری | اجاره یاب

یک تلویزیون شهری معمولا تراکم پیکسل بیشتری از یک تصویر با اندازه ی مشابه ارائه می دهد. یک تصویر میتواند ارتقا یابد تا برای نشان داده شدن در تلویزیون شهری بزرگ شود تا بتواند بدون کم شدن کیفیت مشاهده شود. در مقابل بزرگ شدن تصویر توسط یک پروژکتور کیفیت و وضوح تصویر را کاهش می دهد.

تصاویری که فضای زیادی اشغال می کنند لازم است که تراکم پیکسل و وضوح کافی را داشته باشند تا محتوا را به صورت روشن و واضح منتقل کنند. تلویزیون شهری نه برابر پیکسل های یک تصویر عادی را می تواند نمایش دهد. این افزایش وضوح که حاصل تراکم پیکسل بیشتر است تصاویر را با کیفیتی برای سه تلویزیون اچ دی نمایش می دهد.

خلاقیت با اشکال و اندازه ها

یک تلویزیون شهری از قرار داده شدن صفحه های نمایش متعدد در کنار یکدیگر تشکیل می شود. با کنار هم گذاشته شدن صفحه ها تلویزیون هایی با هر اندازه و ابعاد می توان ساخت و طرح های خلاقانه تولید کرد. تلویزیون های شهری هیچ وقت به نسبت های ثابتی که برای تلویزیون ها وجود دارند محدود نمی شوند. علاوه بر این تلویزیون های شهری را میتوان به طور خلاقانه ای عمودی یا افقی یا حتی با ترکیبی از این دو حالت قرار داد.

اجاره تلوزیون شهری | اجاره یاب

اشغال سطح کم

معمولا اجاره ویدئو پروژکتور ها برای نمایش تصویر روی بخش بزرگی از دیوار نیاز است که با فاصله از دیوار قرار داده شوند. این فاصله باعث می شود تعداد مخاطبانی که می توانند بدون مسدود کردن تصویر در اتاق باشند کاهش یابد. این مشکل حتی زمانی که لنز های مخصوص گسترش زاویه استفاده می شوند نیز وجود دارند. تلویزیون های شهری از صفحه های مسطح یا مکعب های پروژکتوری تشکیل شده اند که باعث می شود سطح کم نیاز داشته باشند زیرا هر صفحه یک عمق معین دارد. این عمق صرف نظر از اندازه ی تلویزیون ثابت باقی می ماند.

روشنایی یکپارچه

برای یک صفحه نمایش توانایی تولید یک تصویر روشن و واضح مهم است. فرقی نمی کند که این تصاویر در محیط کار اطلاعات را نمایش دهند یا در مراکز خرید قصد داشته باشند توجه خریداران را جلب کنند به هر حال تصاویر باید به اندازه ی کافی روشن باشند تا محتوا واضح باشد و فهمیده شود.

تلویزیون های شهری این توانایی را دارند که صرف نظر از اندازه تصاویری روشن در اختیار مخاطبان قرار دهند که این قضیه ویژگی مهمی برای صفحه های نمایش محسوب می شود. این در حالی است که تصاویر پروژکتور ها با افزایش اندازه روشنایی خود را از دست می دهند.

نشان دادن تصاویر بیشتر در صفحه نمایش کمتر

بیشتر صفحه های مسطح و مکعب های پروژکتوری قابلیتی دارند که می توانند تصویر واحدی را در سطح صفحه ها نمایش دهند. این ممکن است برای برنامه هایی مناسب باشند که از تلویزیون شهری برای ارائه ی یک تصویر واحد استفاده می کنند. برای برنامه هایی که تصاویر همزمان برای منابع متفاوت نیاز دارند راه حل ساده این است که هر صفحه نمایش تلویزیون را به یک منبع مستقل اتصال دهند. یک تغییر دهنده، آمپلی فایر توزیعی و یا تغییر دهنده های ماتریکسی می توانند برای به وجود آمدن انعطاف پذیری در توزیع سیگنال ها برای صفحه های نمایش استفاده شوند.

با وجود این راه حل تعداد منبع هایی که می توانند تصاویر متعدد روی تلویزیون پخش کنند محدود به تعداد صفحه نمایش های تلویزیون شهری خواهد بود. برای مثال یک تلویزیون ۲×۲ قادر به ارائه ی چهار تصویر مختلف است.

استفاده از یک پردازش گر تلویزیون شهری راه حلی قدرتمند تر و مناسب تر است. این پردازشگر به شما اجازه می دهد که تعداد بیشتری تصویر از منابع متعدد را در هر صفحه ی نمایش نشان دهید. تصویر های ایجاد شده را می توان تغییر اندازه داد و جایشان را روی صفحه عوض کرد.

اجاره تلوزیون شهری | اجاره یاب

فرمت ها و کیفیت های ترکیبی منابع

پردازشگر در اجاره تلویزیون شهری سیگنال هایی با فرمت های متفاوت مانند ویدیو هایی با کیفیت استاندارد، گرافیک های کامپیوتری و تصاویر با کیفیت بسیار بالا را پردازش می کند تا این تصاویر به طور همزمان با یکدیگر نمایش داده شوند. هر منبع می تواند در هر قسمت صفحه نمایش نشان داده شود و تصاویر از تعداد متعدد منبع می توانند نشان داده شوند.

توانایی ترکیب و مطابقت فرمت های سیگنال برای مشاهده ی همزمان و این انعطاف که توانایی دسته بندی و جایگزاری این تصاویر ارائه می دهد معیاری مهم برای شرکت هایی که نیاز دارند اطلاعات بصری مختلف نمایش داده شوند است.

سهولت نصب و راه اندازی

پردازشگر تلویزیون شهری فرمت خروجی سازگاری را ارائه می دهد که نیازی به ذخیره ی تنظیمات ورودی منحصر به فرد مانند اندازه، محل یا فاز برای هر نوع سیگنالی که نمایش می دهد ندارد. از آن جایی که صفحه های نمایش تنها یک نوع فرمت را نمایش می دهند پردازش گر فرمت های مختلف ورودی را به یک خروجی مشترک تبدیل می کند. نمایش تصویر با کیفیت طبیعی اش باعث می شود علاوه بر حفظ کیفیت تصویر از تکه تکه نشان داده شدن تصویر اجتناب شود.

پردازش تصویر با کیفیت بالا

معمولا پردازشگر تلویزیون شهری تصویری با مقیاس بالاتری از تصویر اصلی نمایش می دهد. این قضیه زمانی به چشم می آید که تصویر برای اندازه ای بزرگتر از ۲X2 ارائه می شوند یا زمانی که تصویر وضوح بالایی ندارد. این قضیه برای شرکت هایی اهمیت دارد که می خواهند جزئیات نمودار و مسائل کاربردی صرف نظر از اندازه ی تصویر قابل مشاهده باشند.

اجاره تلوزیون شهری | اجاره یاب

انعطاف در ارائه اطلاعات

پردازشگر تلویزیون شهری با تغییر اندازه ، پردازش اطلاعات از ورودی های مختلف و گذاشتن اطلاعات در قسمت های مختلف انعطاف پذیری زیادی در زمینه ی ارائه ی اطلاعات دارد. هر تصویر می تواند هر قدر لازم است کوچک یا بزرگ شود. همچنین تصاویر می توانند روی هم قرار بگیرند. پردازشگر تلویزیون به طور خودکار اندازه ی تصویر را مشخص می کند. مزایای دیگری نیز وجود دارد از جمله اینکه می توان مرز های تصاویر را تعیین کرد و برای هر تصویر شرحی از اطلاعات نوشت و همچنین پس زمینه ها را تغییر داد و از اطلاعاتی که پردازشگر ذخیره کرده است به عنوان پس زمینه های پویا استفاده کرد. پردازشگر تلویزیون شهری به کاربر این اجاره را می دهد که دقیقا سبک اراده ی مورد نظر خود را تعریف کند و طرح بندی تصاویر را انجام دهد، ذخیره کند و در صورت نیاز دوباره از آن ها استفاده کند.

⇐ به کانال تلگرام اجاره یاب بپیوندید(لطفاً ♥♥)

نویسنده مطلب: اجاره یاب

"اجاره یاب" سامانه جامع اجاره کالا و خدمات - http://ejarehyab.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *