%d8%b8%d8%b1%d9%88%d9%81-%da%a9%d8%b1%d8%a7%db%8c%d9%87-2

چگونه‌ ظروف مناسب برای مجالس خود را انتخاب و اجاره نماییم؟

در این نوشته به مواردی اشاره خواهیم نمود تا برگزارکنندگان مراسم‌ها بتوانند به درستی و با آگاهی ظروف مناسب مراسم خود را تهیه نموده و از آنها در مراسم خود استفاده نمایند.

در مواردی مشاهده شده است که برگزارکننده‌ی مراسم، ظروف و تجهیزات مورد نظر برای مراسم را خریداری نموده است که این امر هزینه‌ی سنگینی را برای وی دارا بوده است. در صورتی که مراسم خود را با اجاره ظروف با کیفیت برگزار نمود و از هزینه‌های مازاد پرهیز نمود. یا در برخی موارد دیگر برگزار کننده برای برگزرای مراسم خود از ظروف ست استفاد نموده است و اقدام به خرید آن کرده است. در صورتی که ممکن است تمامی اجزای ظروف ست برای برگزاری مراسم کارآمد نباشد.

چگونه‌ ظروف مناسب برای مجالس خود را انتخاب و اجاره نماییم؟

– در نظر گرفتن ابعاد و اندازه‌ی ظروف کرایه
در ابتدا مهم‌ترین و اساسی ترین فاکتور برای اجاره ظروف مجالس، که اندازه‌ و ابعاد ظروف می‌باشد را مورد بررسی قرار خواهیم داد و در رابطه با آن توضیحاتی را ارائه خواهیم نمود. در نظر گرفتن اندازه‌ی ظروف و توجه به فضای مورد نیاز برای جایگذاری آن می‌تواند از اصلی‌ترین پارامتر‌های اجاره‌‌ی ظروف باشد. به این دلیل که ظروف کرایه هر یک موارد استفاده بخصوص خود را دارا بوده و هرگز نمی‌توان موردی را جایگزین موارد دیگر نمود. برای مثال ظروفی مانند بشقاب‌ و پیش‌دستی، به گونه‌های متفاوتی از قبیل: Dinner plate – Luncheon plate – Salad plate – Bread plate و در موارد استفاده در خانه‌های ایرانی می‌توان به ظروف میهمانی، خورشت خوری، پیش‌دستی و غیره اشاره نمود که هر یک از اندازه‌های متفاوتی برخوردار هستند و موارد استفاده هریک با دیگری متفاوت می‌باشد. از این رو می‌بایست برای تهیه ظروف کرایه نهایت به اندازه ظروف مورد نیاز خود توجه ویژه‌ای داشته‌ باشیم.

– تهیه ظروف کرایه به صورت تکی و خارج از سرویس
ممکن است برخی افراد بر این باور باشند که تهیه و اجاره ظروف مجالس به صورت “ست” امری به جا و اقتصادی است. اما این امر ممکن است موجب شود تا برگزارکننده از تمامی ظروف “ست” تهیه شده، استفاده لازم را نبرد و تنها تعدادی از آن ظروف کرایه را به کار گیرد. تهیه ظروف به صورت تکی و خارج از ست، این شرایط را برای مصرف‌کنندگان فراهم می‌سازد تا بتوانندتنها با اجاره ظروف مورد نظر خود، بهترین کارایی را در عین پرداخت کمترین هزینه داشته باشد. رعایت این نکته در نهایت مقدار زیادی از هزینه‌ها را کاهش خواهد داد.

ظروف کرایه-- اجاره یاب
– ظروف کرایه سفید رنگ در اولویت هستند
اگر شما به عنوان برگزارکننده قصد دارید با چیدمانی کلاسیک و شیک مراسم خود را برگزار نمایید، بدون درنگ ظروف اجاره‌ای سفید رنگ را تهیه نماید. ظروف سفید رنگ جلوه‌ای شکیل و کلاسیک را برای میز‌‌ها به ارمغان می‌آورد. علاوه بر جلوه و زیبایی این ظروف، ظروف سفید رنگ را می‌توان با لیوان و یا کاسه‌های رنگی، ست نمود و هارمونی زیبایی‌ای را به وجود آورد.

– تهیه ظروف به تعداد کافی، با در نظر گرفتن دقیق تعداد میهمانان
کم یا زیاد آمدن ظروف در یک مراسم را می‌توان از رایج ترین مشکلات برگزارکنندگان به حساب آورد و این امر موجب ایجاد نا‌هماهنگی و بی‌نظمی خواهد شد. یکی دیگر از موارد مورد توجه در هنگام تهیه ظروف کرایه این است که نه تنها باید با توجه به تعداد دقیق میهمانان ظروف را تهیه کنید، بلکه می‌بایست تعدادی ظروف اضافه نیز برای موارد خاصی که ممکن است در هنگام برگزاری مراسم رخ دهد، اجاره نمایید. این امر موجب ایجاد آسودگی خاطر برای برگزارکننده نیز می‌شود.
– اجاره ظروف مجالس با کیفیت، هدر دادن هزینه نیست
در تمامی زمینه‌ها مصرفکنندگان سعی می‌نمایند تا با صرف اندکی هزینه‌ی بیشتر کالایی با کیفیت و بهتر را تهیه نمایند و این موضوع در تهیه ظروف کرایه نیز می‌تواند کارآمد باشد. هرگز برای اجاره ظروف مجالس ارزان و بی‌کیفیت را انتخاب ننمایید. برخی افراد این امر را صرفه‌جویی در هزینه می‌نامند در صورتی که انتخاب کالای کم کیفیت با هزینه‌ی کمتر به هیچ وجه زیرمجموعه‌ای از خرید اقتصادی نمی‌باشد. ظروف کرایه ارزان قیمت در مقایسه با نمونه‌های با کیفیت خود از زیبایی ظاهری و طراحی هیجان انگیز برخوردار نبوده و ممکن است جلوه و سطح مراسم مورد نظر را تا حد چشمگیری پایین آورد. اما از طرفی دیگر می‌توان با تهیه و اجاره ظروف با کیفیت زیبایی و جلوه‌ای را به میز‌های مراسم خود بخشید.
امیدواریم با در نظر قرار دادن موارد بالا بتوانید با برنامه‌ریزی دقیق و دانش کامل برای هرچه بهتر برگزار شدن مراسم خود ظروف مناسب  را از اجاره یاب تهیه نمایید و برای خود و عزیزانتان ساعاتی خاطره انگیز را رقم بزنید.

 به کانال تلگرام اجاره یاب بپیوندید(لطفاً ♥♥)

نویسنده مطلب: اجاره یاب

"اجاره یاب" سامانه جامع اجاره کالا و خدمات - http://ejarehyab.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *