اسپیس فریم 1

کاربردهای اسپیس فریم

اگر نگاهی به هزینه‌های ساخت و ساز به روش‌های مرسوم دیگر (و قدیمی‌تر) بیندازیم می‌بینیم که یکی از راه‌های صرفه‌جویی در هزینه‌های ساختمان‌سازی و یا برپایی نمایشگاه‌های موقت و دائم، اجاره اسپیس فریم و یا خرید اسپیس فریم می‌باشد. بد نیست نگاهی تیتروار و مختصر، به مزیت‌ها و کاربردهای گسترده اسپیس فریم بیندازیم.

سازه اسپیس فریم، یک راه حل هوشمندانه:

استفاده از اسپیس فریم در ساخت و ساز و طراحی ساختارهای فضایی، همیشه توجه خبرگان علم فضاسازی و مهندسان معماری را به خود جلب کرده است. ساخت یک سقف مقرون به صرفه با استفاده از نرده‌هایی که از طریف استفاده هوشمندانه از اشکال هندسی ساخته شده‌اند، یا طراحی قوس‌ها و محوطه‌های مدرن فضاهای شهری با راحتی غیرقابل قیاس نسبت به سازه‌های دیگر و روش‌های پیشین، خرید و اجاره اسپیس را به عنوان روشی هوشمندانه و کم‌هزینه به دنیای طراحان معمار شناسانده است. ضمناً انواع اسپیس مورد نیاز ساختارهای طراحی شده توسط مهندسان طراح (در جهت ساخت یک بنای مدرن و یا نمایشگاه‌های امروزی) با همان منطق ارتباط هندسی اشکال، قابل سفارش و ساخت نیز می‌باشند.

ظرفیت بالا برای هرگونه بارگذاری:

اسپیس راهی است که برای بهینه‌سازی اندازه هر کدام از اجزاء سازنده طراحی شده است. و البته باید گفت اسپیس سازه‌ای است که برای شکل‌دهی به هرگونه بارگذاری مشخص (در معماری و یا بطور کلی شکل‌دهی به فضا) طراحی شده است. بادهای نامتعارف، برف و زمین یخی و یا زلزله، امروز هیچ اثر مخربی بر ساختارهای بهینه اسپیس ندارد.

ساخت و ساز امن و سریع با اسپیس:

قطعات از پیش ساخته اسپیس، به دلیل سبک بودن براحتی قابل حمل و نقل هستند. پس مشکلاتی از قبیل در دسترس نبودن، مانعی برای ساخت و ساز بوجود نمی‌آورد چرا که با خرید و اجاره اسپیس، براحتی آنرا به هر جا که بخواهید منتقل می‌کنند و اتصالات اسپیس (از کوچکترین واحد گرفته تا رسیدن به شکل نهایی) بصورت دستی توسط یک کارگر ساده مونتاژ خواهد شد. به همین دلیل اسپیس سازه مورد علاقه تیم‌های مشغول ساخت و ساز در مکان‌های دوردست (در حال توسعه) نیز می‌باشد.

بالا بردن سرعت انجام پروژه:

همانطور که در قسمت قبلی گفته شد، مونتاژ و نصب شاخه‌های اسپیس نیاز به وجود نیروی کار ماهر ندارد. در نتیجه زیاد بودن خدمه و کارگران ساده، و در دست داشتن تجهیزات حداقلی، به راحتی اجازه می‌دهد که در تعداد محدودی شیفت کاری، پروژه به بهره‌برداری برسد. حال آنکه گاهی نیاز به سرعت‌بخشی برای برپایی نمایشگاه‌ها، به خرید یا کرایه اسپیس نمایشگاهی ضرورت می‌دهد. چرا که وقت مهم‌ترین عامل تاثیرگذار در پروژه‌هایی از قبیل برپایی نمایشگاه می‌باشد.

عدم نیاز به نقاشی یا جوشکاری اسپیس در محل:

از آنجایی که تمام قطعات اسپیس ساخته شده در کارخانه، با دقت بالایی پرداخت و رنگ‌آمیزی شده‌اند، به هنگام نصب نیازی به عملیات رنگ‌رزی و یا جوشکاری اسپیس نخواهد بود. در برخی از موارد استفاده اسپیس (خصوصا مواقع نیاز به کرایه اسپیس نمایشگاهی) از پارچه‌های مخصوص برای پوشاندن روی اسپیس استفاده می‌شود.

تکنولوژی اثبات‌شده اسپیس:

متدهای طراحی سازه اسپیس فریم به طور کامل در آزمایشگاه‌های جهانی، طی برنامه‌های متعددی تحت آزمون و خطا قرار می‌گیرد و نهایتا یک گواهی سلامت برای استفاده بلندمدت از آن صادر می‌شود. بنابراین برای ساخت و ساز به سراغ سازه‌هایی بروید که در سراسر جهان مورد تأیید علمی و ایمنی قرار گرفته باشند.

⇐ به کانال تلگرام اجاره یاب بپیوندید(لطفاً ♥♥)

نویسنده مطلب: اجاره یاب

"اجاره یاب" سامانه جامع اجاره کالا و خدمات - http://ejarehyab.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *