e

کنسول بازی؛ بخرم یا نخرم؟

پیش از هر چیز بهتر است به این پرسش بپردازیم که اصلا خریدن کنسول برای طرفداران بازی که رایانه هم دارند عاقلانه است یا خیر؟
با توجه به اینکه بیشتر بازی های کنسولی برای رایانه های شخصی هم منتشر می شوند و طرفداران بازی می توانند بدون هزینه کردن اضافه، آنها را روی دستگاه خود بازی کنند، شاید خریدن کنسول بازی اصلا کار معقولی نباشد!

کنسول یا رایانه؟

استفاده از رایانه برای بازی کردن چند مشکل اساسی دارد. نخست اینکه لذت بازی کردن روی HDTV را هرگز نمی توان در نمایشگرهای ۱۹ اینچی رایانه تجربه کرد. در صفحه بزرگ تلویزیون HD مثلا ۴۰ اینچ یا حتی بزرگتر، همه چیز زیباتر، خوش رنگتر و با کیفیت تر است و به طور کلی بازی طور دیگری دیده می شود اما با قبول کردن کمی دردسر می توان بر این مشکل غلبه کرد.
چاره کار یک کابل HDMI بلند و رایانه ای است که بتوان آن را به نزدیک تلویزیون منتقل کرد. کامل کننده کار، یک گیم پد خوب است که بازیکن را از ماوس و صفحه کلید دست و پاگیر خلاص کند. پس اگر می توانید رایانه تان را مدام جابجا کنید، نخستین مشکل را برطرف کرده اید.
مشکل دوم، نیاز به روز رسانی دایمی رایانه و هزینه های هنگفت آن است. برای انجام دادن جدیدترین بازی ها، رایانه شما همیشه باید به روز باشد.
با یک حساب سرانگشتی می بینید که جمع کردن یک سیستم بازی قدرتمند هزینه زیادی خواهد داشت که بیشتر از دو برابر قیمت کنسول های رایج امروزمی است.

بنابراین به نظر می رسد فقط اگر قصد دارید در کنار بازی کردن، از سیستم تان استفاده های سنگینی مانند کارهای گرافیکی یا تدوین فیلم بکنید، به سراغ چنین دستگاهی بروید.
در غیر این صورت کنسول بازی از نظر هزینه برای تان به صرفه تر خواهد بود. ضمن اینکه اگر PC را انتخاب کنید، باید قید بازی های انحصاری کنسول ها را بزنید که این موضوع برای بازیکن های حرفه ای کاملا غیرقابل قبول است.

کرایه کنسول بازی-اجاره یاب
مزیت پلی استیشن ۴ نسبت به رایانه

مزیت بزرگ پلی استیشن ۴ نسبت به PC، بازی های انحصاری آن است. ضمن اینکه با استفاده از ابزار Move PS4 و Eye PS4 که یک دسته مجهز به حسگر بسیار پیشرفته و دقیق و یک دوربین برای ثبت حرکات شما است، می توانید بازی های جالبی مانند بازی های ورزشی و تیراندازی را به شیوه ای تازه تجربه کنید. ضمن اینکه با خرید پلی استیشن ۴، در واقع یک پخش کننده بلو – ری خوب هم خریده اید.

مزیت اکس باکس ۳۶۰ نسبت به رایانه

مزیت بزرگ اکس باکس ۳۶۰، دستگاه کینکت آن است. به کمک کینکت می توانید بازی ها را تنها با حرکت دست و بدن خود و بدون نیاز به گیم پد و کنترلر انجام دهید. در یکی دو سال اخیر بازی های پرتحرک و جذاب زیادی برای کینکت ساخته شده است. گفته می شود ویندوز ۸ مایکروسافت به طور کامل از کینکت پشتیبانی خواهد کرد.
برای کسانی که می خواهند بازی های دو نفره بازی کنند، گیم پد نیاز است. بازی های اکس باکس ۳۶۰ به راحتی از روی DVD اجرا می شود، بنابراین نیازی به سخت دیسک بیرونی نیست.

جمع بندی نهایی

با توجه به مطالب گفته شده، مشخص است که هر یک از کنسول ها و رایانه مخصوص بازی مزیت های خاص خود را دارند.
با رایانه، جز بازی کردن هزار کار دیگر هم می توانید انجام دهید اما قیمت آن تقریبا دو برابر کنسول های بازی است و بازی کردن با آن هم به راحتی کنسول نیست. ضمن اینکه بازی های انحصاری کنسول ها را هم از دست خواهید داد.
پلی استیشن ۴ بازی های انحصاری فراوان و پخش کننده بلو – ری دارد، اکس باکس ۳۶۰ هم ابزار پرقدرت کینکت را دارد اما عمر مفید باقی مانده هر دو این کنسول ها برای بازیکن های حرفه ای حدود ۳ سال است.
منبع: noorportal.net

***************************************************************************************************

اگر با توجه به این مسائل به این نتیجه رسیدین که کنسول بازی اجاره کنید یا بخرید، قبل از هرجا، سری به سایت اجاره یاب بزنین. این سایت با ایجاد امکان درج آگهی اجاره بازی و کنسول بازی، و مقایسه اون ها یه فرصت عالی برای تهیه کنسول بازی با قیمت مناسب فراهم کرده. امیدواریم از این طریق، به وسایلی که مدنظرتونه دست پیدا کنین.

⇐ به کانال تلگرام اجاره یاب بپیوندید.

نویسنده مطلب: اجاره یاب

"اجاره یاب" سامانه جامع اجاره کالا و خدمات - http://ejarehyab.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *