%d8%aa%d8%b5%d9%88%db%8c%d8%b1-%d8%a7%d8%b5%d9%84%db%8c-3

کوادکوپتر‌

در دهه‌ی اخیر تکنولوژی با نام ”Drone” به جهان معرفی شد و نظر بسیاری از دوست‌‌داران تکنولوژی را به خود جلب نمود. افرادی مانند تصویر برداران، عکاسان حیات وحش، ورزشکاران نمایشی و غیره از طرفداران واقعی این محصول می‌باشند و با اجاره هلی شات و یا کوادکوپتر می‌توانند تصاویر منحصر‌به‌فردی را ثبت نمایند. زیرا کوادکوپتر‌ها انقلاب عظیمی را در صنعت تصویربرداری حرفه‌ای و هنر عکاسی ایجاد نموده‌اند.

DJI پیشگام در عرصه‌ی طراحی کوادکوپتر

DJI از بزرگترین و نامدارترین کمپانی‌های تولیدکننده کوادکوپتر است که در دهه اخیر فعالیت‌های گسترده‌ای را به انجام رسانیده و پیشرفت عظیمی را در صنعت ساخت کوادکوپتر‌ها به ارمغان آورده ‌است. DJI در ابتدا با ایده محصولی به نام Inspire”” وارد عرصه ساخت و طراحی کوادکوپتر‌ شد و اولین محصول خود را نیز با این نام طراحی و به بازار‌های جهانی عرضه نمود. این محصول در ابتدا با رضایت مصرف‌کنندگان روبه‌رو شد و این تکنولوژی تازه و جدید توانست در میان جوانان و تصویربردارن به محبوبیت قابل توجهی برسد. در ابتدا تنها هدف از تهیه این محصول صرفاً گرفتن تصاویر خاص و سلفی‌های خلاقانه بود. اما مدتی بعد عکاسان و تصویر بردران نیز با بهره‌مندی از امکانات کوادکوپتر توانستند تصاویر منحصر به فرد و زیبایی را از طبیعت و دنیای اطراف خود ثبت نمایند.

این محصول در ابتدا حتی به عرصه سینما نیز گام نهاد و عوامل تهیه فیلم، با اجراه هلی‌شات و کوادکوپتر تصاویر هوایی و پروازی که در دوران قبل از معرفی کوادکوپتر، امری سخت و پرهزینه بود، را با کمترین هزینه، تصویربرداری می‌نمایند. حتی تصویربرداران غیر حرفه‌ای و کاربران عادی نیز می‌توانند از طریق اجاره این محصول با هزینه‌ی بسیار ناچیزی نسبت به خرید این محصول، خاطره‌انگیزترین لحظات خود را از زوایایی به یاد ماندنی ثبت نمایند و از مجالس و گردهمایی‌های خود تصویربرداری نمایند.

کمپانی DJI مدتی پس از رو نمایی از “فانتوم ۲” شاهکار دیگر خود را با نام “ فانتوم ۳” به جهانیان معرفی نمود و بار دیگر توانمندی خود را در زمینه تولید و طراحی کوادکوپتر‌ها به نمایش گذاشت. نمونه‌ی اولیه که”Inspire” نامیده می‌شد با توجه به اینکه اولین محصول تولیدی شرکت DJI بودف دارای نقاط قوت و متقابلا نقاط ضعفی بود.

این نمونه‌ی جدیدتر تولید شده توسط DJI که “فانتوم۳” نام دارد تمامی ضعف‌ها و کمبود‌های نمونه اولیه را پوشش داد و به جبران آنها برخاست. مصرف کنندگان و طرفدارن این گجت، در نمونه‌ی جدید با امکانات جدید و منحصر به فردی که در نمونه‌ی قبلی مشاهده نمی‌شد، رو‌به‌رو شدند و این امر رضایت مصرف‌کنندگان این محصول را بیش از پیش حاصل نمود و موفقیت پیشرفت دیگری را برای این کمپانی رقم زد. این نمونه اولین نمونه‌ی تولیدی شرکت DJI بود که از سنسور Ultra-sonic برخوردار بود. این سنور طراحی شده است تا کوادکوپتر بتواند فاصله‌ی دقیق خود را از سطح مقطع و سطح پرواز تشخیص دهند.

اجاره فانتوم--اجاره یاب

کوادکوپتر فانتوم ۴

در اویل ماه مارچ سال ۲۰۱۶ کمپانی DJI از محصول جدید خود رو نمایی کرد و آن را به بازار‌های جهانی عرضه نمود. این محصول کوادکوپتر فانتوم ۴ نام داشت و با دارا بودن قابلیت و امکاناتی چون؛ سیستم Home lock = تقویت سنسور Ultra-sonic – افزایش برد رادیویی – افزایش مدت پرواز بر حسب ساعت و امکانات دیگری که در مدل‌های پیشین وجود نداشت، از هر نظر به عنوان مکملی برای نمونه‌های پیشین خود ظاهر شد.

تصویر برداری حیات وحش و طبیعت با بهره‌گیری از کوادکوپتر فانتوم ۴

احتمالا تمامی افراد حداقل یکبار به تماشای مستند‌های تهیه شده از حیات وحش و یا طبیعت وحشی نشسته‌اند و نحوه‌ی تصاویر و منحصر به فرد بودن آن ها را لمس نموده‌اند. عکاسی و تصویربرداری از حیات وحش امری دشوار، طاقت فرسا، و نیازمند صبر و زمان می‌باشد. فعالان در این زمینه با دشواری‌های بسیاری روبه‌رو هستند تا بتوانند تصاویری را از یک گونه‌ی جانوری ثبت نمایند. پس از معرفی کوادکوپتر و پرنده‌های اینچنونی، توجه مستند‌سازان و فعالان در زمینه تصویربرداری حیات وحش به این گجت تازه وارد، جلب شد و آنها دریافتند که با خرید یا اجاره هلی‌شات می‌توانند به راحتی هرچه تمام‌تر و از زوایای منحصر‌به‌فردتری به آنچه که پیش‌تر امکان دسترسی به آن ممکن نبود تصاویر خود را ثبت نمایند.

این عکاسان کوادکوپتر فانتوم ۴ را از برترین و پر کاربردترین محصولات معرفی شده در زمینه‌ی تصویربرداری هوایی می‌نامند زیرا امکانات و قابلیت‌های منحصر‌به‌فردی را با خود به همراه دارد که به ثبت تصاویر ناب و منحصربه‌فرد کمک می‌کند. از پرکاربردترین قابلیت‌های آن در زمینه‌ی عکاسی و تصویربرداری طبیعت، می‌توان به سیستم Active Track اشاره نمود. در حالی که تصویربرداران در حال ثبت تصایر و ویدئو‌های مد نظر خود هستند می‌توانند با لمس موقعیت سوژه بر روی نمایشگر سیستم، این حالت و Mode را فعال نموده و به کوادکوپتر فرمان تعقیب سوژه را تا برد ۱۰ کیلومتری صادر نمایند. که این امر می‌تواند برای تهیه تصاویر و مستندات در رابطه با زندگی یه روز یک گونه‌ی جانوری بسیار اثرگذار ظاهر شود.

اجاره فانتوم--اجاره یاب

کواد کوپر فانتوم ۴ دوستی برای ورزشکارن

ورزشکاران نمایشی مانند؛ اسکیت‌بازان، پارکورکارها، ورزشکاران فعال در زمینه‌ی Free-Runner و دیگر ورزش‌های نمایشی با اجاره هلی‌شات و به‌کارگیری آن می‌توانند تصاویر هوایی و خاصی را از حرکات نمایشی خود ثبت نمایند. امکانات و Mode های موجود در کوادکوپتر فانتوم ۴ از قبیل Burst shot – Motion shot می‌توانند بسیار اثربخش بوده و به ثبت تصاویری مدرن و زیبا کمک به‌سزایی نمایند.

*********************************************************************************************************

اگر با توجه به این مسائل به این نتیجه رسیدین که کواد کوپتر یا هلی شات اجاره کنید یا بخرید، قبل از هرجا، سری به سایت اجاره یاب بزنین. این سایت با ایجاد امکان درج آگهی اجاره هلی شات و کوادکوپتر، و مقایسه اون ها یه فرصت عالی برای تهیه هلی شات و کوادکوپتر با قیمت مناسب فراهم کرده. امیدواریم از این طریق، به وسایلی که مدنظرتونه دست پیدا کنین.

 به کانال تلگرام اجاره یاب بپیوندید(لطفاً ♥♥)

نویسنده مطلب: اجاره یاب

"اجاره یاب" سامانه جامع اجاره کالا و خدمات - http://ejarehyab.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *